Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt lehet napozni?

Terhesség alatt lehet napozni?

Figyelt kérdés
13. hetes terhes vagyok és a héten indulunk nyaralni. Már bekészítettem a napernyőt. Mennyi időt tartózkodhatok a napon hogy ne ártsak a babának? mit jelent az hogy mértékkel napozni? Természetesen a napvédő krémet nem felejtettem el :-)
2009. jún. 15. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Tavaly én is pot ilyen korban voltam nyaralni, mindent ugyanúgy csináltam, mint amikor nem voltam terhes.
2009. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet napozni, de a mértékkel szerintem annyit tesz, hogy nem a hőgutában ülsz ki a napra, árnyékban is lehet barnulni, illetve délelőtt vagy délután napozol akkor azért a pocakod takard le. Legalábbis ezt szokták javasolni. Nem csak attól kell tartani hogy felmelegedik a magzatvíz, hanem ilyenkor a mi bőrünk sem úgy reagál ahogy általában, és nehogy foltos legyél...

Jó nyaralást, érezzétek jól magatokat!

Hova mentek?


24 hetes kismama

2009. jún. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

en a 23 hetben jarok es amikor tudok napzok,igaz csak du-n 4töl megyek a napra es 10 percenkent letakarom a hasam.szerintem nem artasz vele,ha persze nem szenvedsz a melegtöl.azert pocakosan is jo kicsit lebarnulni mert igy is szepnek kell erezd magad.igaz vannak hatranyai a terhesseg alatti napozasnak,nekem a ket szemöldököm közt utanna 2 napig sötet folt van,ez valoszinü a baba miatt van.de par napig nem napozom elhalvanyul.na es nem csak engem aktival a napfeny hanem a babam is ficankol a napon.ilyenkor közben es utanna is nagyon aktiv.

szia

2009. jún. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! A napozás terhesség alatt egyáltalán nem ajánlatos. Mert ilyenkor a kismamák teste fokozottabban pigmenttermelésre hajlamos. S ezek a pigmentfoltok terhesség után elhalványulnak, de igazán nem múlnak el soha.

Természetesen sétálhatsz, s nem kell garbóban szaladgálnod. De olyan arckrémet (illetve krémet) használj, aminek a fényvédö faktora min. 15 vagy e felett van. Ez minden napra ajánlatos.

Nyaraláskor, inkább az ernyö alatt tartózkodj, és jól krémezd be magad, legalább LSF 30 !!!

2009. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!