Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 82/50 -es azután 97/54-es...

82/50 -es azután 97/54-es vérnyomás 10 hetes terhesen normális? Pulzus 70-80.

Figyelt kérdés
Nem terhesen mindig 110/70 körül volt.
2009. jún. 16. 07:35
 1/5 anonim ***** válasza:
alacsony! nekem is mindig alacsony, terhesen még alacsonyabb. nem vagy rosszul folyamatosan??
2009. jún. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Rosszúllét múlt,de gyenge vagyok.

Igyak kávét? Vagy bosszantsam fel magam? Mi viszi fel?

Miért lett ilyen alacsony? A terhességtől?

Neked végig így maradt?

2009. jún. 16. 07:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Alacsony! A barátnőmnek volt ennyi,neki ajánlották a 2 lazább kávét,nekem viszont a másik véglet,magas volt.
2009. jún. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igyál sok folyadékot, az emeli kicsit a vérnyomást. A terhesség homonjai okozzák az alacsony vérnyomást és a magasabb pulzust, nekem is ilyen volt, azt hiszem, a progeszteron izomlazító és az erek falának izmait is lazítja. Pihenj sokat! Én kávéztam is (napi 1-2), nem lett semmi bajunk tőle, most is kávézok szoptatás mellett, mert nekem mindig 90/60 volt a vérnyomásom. A lényeg, hogy rendszeresen ellenőrizd a vérnyomásod, mert ha hirtelen megemelkedik, az betegség (toxémia) jele lehet. Majd a 20-25. hét környékétől érdemes visszafogni a folyadékbevitelt, hogy ne vizesedj nagyon, meg a sót és a fűszereket is, de ezt majd biztos mondja az orvosod.

Jó egészséget, boldog babavárást!


5 hónapos picúr anyukája

2009. jún. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ne aggódj! Igaz ez alacsonynak számít, de a terhesség ideje alatt egyébként is alacsonyabb a vérnyomás a hormonok miatt és ahogy a méhed növekszik oda áramlik a vér és ezért lesz alacsonyabb a vérnyomásod. Nekem volt olyan, hogy a védőnő nem tudta megmérni a vérnyomásom, olyan alacsony volt, már hozott egy másik vérnyomás mérőt is, mert azt hitte az előző elromlott. :D Most 36 hetes vagyok és kezd helyre állni a vérnyomásom. Eddig 85/45 volt az átlag, most 110/80-at is mértek már.

Szóval nyugi, semmi baj nincs. Mondjuk az nem árt ha napi 1-2 gyenge kávét megiszol ha szereted. :)

2009. jún. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!