Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap voltam ügyeleten mert...

Tegnap voltam ügyeleten mert erősődött a barnázás. Járt már valaki igy?

Figyelt kérdés
Magzat fejlődik. 6 hetes vagyok. 4 napja volt 2,7mm most 5 mm. Rutascorbint irtak az eddig 3x2 Duphaston mellé. Azt mondták nem tudnak mit csinálni fenyegető vetélés. Valaki járt már igy és megmaradt a baba? Kicsit félek.
2012. ápr. 2. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi egy éve elvesztettük az első babát, majd novemberben kiderült, hogy újra állapotos vagyok. A dokim azt mondta, hogy a 9. hét előtt el se menjek hozzá az előzmények után, mert nehogy a vizsgálat miatt legyen valami baj. A 10. héttől kezdtem barnázni, akkortól szedtem az Utrogestant (ami kb. olyasmi, mint a Duphaston). Nekem azt mondta a doki, hogy ki se keljek az ágyból, csak wc-re meg zuhanyozni. A gyógyszer mellett elmúlt a barnázás, de 2-3 alkalommal rendesen véreztem. Nagyon féltem, gondolhatod! Hál'Istennek elmúlt ez az időszak és minden rendben van, már 25 hetes vagyok. Úgyhogy fel a fejjel! Még annyi, hogy nekem azt mondta a doki, hogy tanuljam meg, ez egy bizalom-játék: benne van a pakliban, hogy őt is elveszítjük, de remélhetőleg minden rendben lesz. Kifejezetten arra kért, hogy ne rohangáljak sehová, még hozzá sem! Telefonon konzultáltunk csak, még a receptért is a férjem ment el. A 13. héten nézett meg először, mert azt mondta, hogy szigorú ágynyugalom kell, a kézi vizsgálat meg a hüvelyi ultrahang pedig biztos nem használ. Persze tudom, hogy ahány doki, annyi féle hozzáállás, de nekünk ez bejött. Nem mondom, hogy könnyű volt bizakodva feküdni, miközben véreztem, de arra gondoltam, hogy ez a legtöbb, amit a babám érdekében tehetek (hiszen ha bementem volna sem tudtak volna mit csinálni). Kitartás és bizakodj! Ő egy erős baba, ha a barnázás ellenére még ott van, úgyhogy ott is fog maradni!
2012. ápr. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én 7-8 hetesen barnáztam kb. 1 hétig, minden nap egy kicsi folt. Nem voltam vele orvosnál, mert nem gondoltam, hogy gond lehet, főleg, hogy semmi görcsöm meg ilyesmi nem volt, sőt még csak nem is kíméltem magam, elég rohangászós munkahelyem volt. Mire eljutottam az orvoshoz, addigra már elmúlt, és a babával is minden rendben volt. Mostani fejemmel már valószínű, hogy én is elmentem volna orvoshoz, de hál istennek így sem volt probléma.

Viszont te megkaptál minden segítséget ahhoz, hogy megmaradjon a baba, ha teheted pihenj és kíméld magad, és minden rendben lesz!

2012. ápr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a biztatást,ezek elég jo hírek. Én is mindent megteszek,persze az ember nem nézhet ki ugy mint egy jeti ugyhogy a fodrász meg a kozmetika szerintem belefér még a mászkálásba.

Gratulálok nektek. További szép napot.

2012. ápr. 2. 10:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Én inkább feküdnék... Ettől jóval kevésbé barnáztam, csak pár csepp volt egy napig, mégis két hét fekvésre lettem "ítélve".


34 hetes kismama

2012. ápr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A sógornőm 6, és 8 hetesen is elkezdett vérezni. Ő is nagyon megijedt. Kapott ő is egy marék gyógyszert, amit szedett reggel, este. A doki neki is sok pihenést ajánlott. Sógornőm 11 ilyen alkalommal 4-5 napig vérzett, rendes mennyiségben. Aztán nála is elmúlt ez az időszak, és egy gyönyörű kislányt szült 39 hétre. Szóval ne izgulj, azzal csak ártasz. Hidd el, ha erős egészséges a babád, így is úgy is meg fog maradni. Ha viszont nem, akkor hiába, úgysem fog veletek maradni! Azért íváno, neked a legjobbakat! Én is 6 hetes terhes vagyok amúgy, ma töltöm a 6 hetet. Én a múlt hét szerdán voltam dokinál, más okból, akkor még csak egy kicsi kis petezsákot látott a méhemben. Szikhólyag, embrió még nem volt. Akkor voltam 5 hetes, és 2 napos terhes. A dokim semmi jóval nem biztatott. Nekem április 11.-én kell visszamennem. Én szerencsére nem vérzek. Remélem, hogy még csak a korai terhesség miatt nem volt még szikhólyagom sem. Drukkolok magunknak. Majd megírom, hogy mit mondott a dokim 11.-én.
2012. ápr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pihenj! A Duphastont agyon jó, h szeded! Nővérem 12. hétig barnázott folyamatosan Duphaston mellett is, nem is keveset, napi 1-2 tisztasági betét megtelt...Már 4 éves a kisfia...
2012. ápr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Javítok: Sogórnőm 1 - 1 ilyen alkalommal 4-5 napig vérzett. Nem 11 ilyen....

Utolsó voltam.

2012. ápr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én tavaly előtt jártam így, viszont másnapra már görcsöltem is és mire elértem az orvosig, elvetéltem 9 hetesen. Most azonnal mentem a dokihoz, fel is írt Utrogestant, el is múlt tőle, viszont pihenni kell és semmi szex. (Persze 2 gyerek mellett azért nem lehet olyan sokat pihenni...) Ha szeded a gyógyszereket, akkor csak akkor megy el, ha valami gond van a babával, remélem semmi nem lesz! De olvastam, hogy a 12. hét előtt bekövetkezett vetélések hátterében jórész progeszteronhiány van, íígy az gyógyszerrel kompenzálható.
2012. ápr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De, egy ilyen helyzetben nézhetsz ki úgy, mit egy jeti! Legalábbis nekem nem ez volt a legfontosabb ebben a helyzetben... Nekem olyan szigorú fekvést írt elő a doki, hogy még ennem is az ágyban kellett, de abban a helyzetben az volt a legfontosabb, hogy a babával minden rendben legyen...
2012. ápr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!