Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan történik a méhszáj...

Hogyan történik a méhszáj vizsgálat? Többi lent

Figyelt kérdés
bocs a hülye kérdésért de ma volta,m a védőnőmnél és mondta hogy mivel keménykedik a hasam valószínű hogy az orvos fog méhszáj vizsgálatot csinálni ne hogy ki legyen nyílva!nem volt még ilyen vizsgálatom ezért kérdezem!abból lehet baj ha nyitott a méhszáj?29hkm
2012. ápr. 3. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
sima manuális tapintásos vizsgálat, ha nyitva van esetleg, akkor pihenned kell sokat ,esetleg feküdnöd
2012. ápr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az orvos fogja felnyúl és tapintással megnézi mi újság van. A korán kinyíló méhszáj sajnos koraszülést is eredményezhet, de szerintem sok pihenéssel meg lehet előzni. Persze gondolom ez nagyban attól is függ, hogy mennyire van kinyílva.

Remélem minden rendben lesz Veled.

2012. ápr. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.és a keménykedés miatt kinyílhat?egy kicsit aggódom!megpróbálok többet pihenni
2012. ápr. 3. 11:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Vaginális vizsgálat. A doki kézzel megnézi, hogy zárt vagy nyílt a méhszáj. Teljesen fájdalommentes.
2012. ápr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem ki volt nyílva az előző terhességemnél (ikerterhesség). Onnantól kezdve csak enni és wc-re kelhettem fel, folyamatos fekvés. A vizsgálat egyszerű tapintásos nőgyógyászati vizsgálat. A haskeményedésre nekem 3x2 db Magne-B6-ot javasoltak. A 30. héten nyílt ki, a 37. hét után szültem programozott császárral.
2012. ápr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
amúgy ha minden oké akkor hányadik héttől szokták vizsgálni?
2012. ápr. 3. 12:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a 20. hét óta nyitva van, de görcsöltem és sokat keményedtem, így ezért nézte meg a doki. AZóta persze minden vizsgálatkor megnézi nem-e nyílt tovább.


30 hkm

2012. ápr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem minden alkalommal megnézi a méhszájamat. Nekem is keményedik a hasam,pont tegnap voltam emiatt a dokinál. Kérdései: napi 10nél kevesebbszer vagy többször keményedik-e, a keményedések fél percnél rövidebbek vagy hosszabbak-e.

Majd megmutatta nekem,hol van a méhem teteje,és kérdezte, hogy alatta vagy felette keményedik.

Utána pedig nézett szívhangot, amivel megnyugtatott,hogy a kicsi jól érzi magát, a méhszájam is zárva.

Amúgy keményedésre nagyon jó a magnézium, eddig énis magne B6ot szedtem,de állítólag sokat lehet tőle hízni. Ezért a védőnőm a Magnerot-ot javasolta, jó áron van, 50 dbos kiszerelésben.Remélem minden rendben lesz, boldogságos babavárást.

17 hkm

2012. ápr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!