Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Barnázás a 6. héten, és a...

Barnázás a 6. héten, és a terhességi tünetek enyhülése rosszat jelent?

Figyelt kérdés

5+5 hetes vagyok. Tegnap este volt egy 3-4 centis sötétbarna csík a bugyimon. Nagyon megijedtem, de hála az égnek mára semmi sincs a tisztasági betéten. Ha pisilés után erősebben megtörlöm magam, akkor látok csak a wc-papíron nagyon halvány, barnás árnyalatú maszatolást, de mint írtam, a betéten nem látszik. Viszont azt vettem észre, hogy tegnap reggel óta az eddig tapasztalt "álomkór" is elmúlt, illetve mintha nem feszülne már úgy a mellem. Eddig nagyon fájt a cicim, tegnap óta ez sokat enyhült. Mondjuk ehelyett ma reggel elég durva hányingerem volt. Normális, hogy egyik tünet elmúlik, a másik jön?

Orvosnál még nem voltam, 2 hét múlva kell mennem, 18-ára kaptam időpontot.

Szerintetek a tegnapi barna folt és az, hogy nem érzem olyan intenzíven a tüneteket, mint eddig, bajt jelent? Volt már így valaki, és mi lett a vége? Ugye nem feltétlenül jelent rosszat?


2012. ápr. 3. 14:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

én MOST elindulnék dokihoz, hogy ha szükségesnek látja, adjon megtartást segítő gyógyszert

a terhességi tünetek pedig jönnek-mennek, ehhez majd hozzászoksz, itt nem az a gond, hanem a barnázás

2012. ápr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Én azonnal mennék orvoshoz a helyedben, nem várnék 2 hetet. Keress másik orvost, ha ez nem tud fogadni.

Drukkolok, hogy minden rendben legyen.

2012. ápr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
En majdnem 3 hetig barnaztam a terhessegem elejen es nem tudtak megmondani, hogy mitol. Par hettel idosebb volt a terhessegem mint a tied. 7-8 hetesen kezdtem barnazni es 11-12 hetes voltam amikor lemult. Hasi, huvelyi ultrahangom is volt, megneztek a mehszajat is (pedig ez nagy szo mert Angliaban elek es itt nem szoktak). Hormonszintet is neztek vervetelbol 3-szor is, hogy osszehasonlitsak a hormonszintet mert progeszteron szint esesre gyanakodtak de az is tokeletes volt minden egyes alkalommal. Nem talatak hematomat es semmi belso verzesre utalo jelet, pedig 3 doki is megnezett. Azonkivul, hogy halara remultem minden egyes alkalommal amikor meglattam, hogy barnazom semmi mas gond nem tortent. Egeszseges kisfiam szuletett aki mar 26 honapos.
2012. ápr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
14:29-es vagyok. Bocsi, elfelejtettem irni, hogy irany a doki mindenkeppen. En is rohantam mert lehet, hogy hromonpotlas kell. En azert nem kaptam mert nem volt gond a hormon szintemmel, de mindenkeppen lasson doki.
2012. ápr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Én 8+3 hetes vagyok ás nekem szerencsére nem volt ilyen gondom,de a dokim mondta,hogy ha bármikor akár enyhe vérzést is tapasztalok AZONNAL menjek be a kórházba,akár még éjszaka is!Egyébként nem jelent feltétlenül nagy bajt,főleg ha ilyen csekély mértékű vérzésről van szó,de azért mindenképp látogasd meg az orvosodat,hogy megnyugodhass!
2012. ápr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Dokival ugyan nem, de egy szülésznő ismerőssel beszéltem tegnap este. Azt mondta, hogy barnázás gyakran előfordul a terhesség elején, és ha nem tart huzamosabb ideig, illetve nem vált át élénkpiros vérzésbe, akkor minden rendben. Ő azt mondta, csak akkor menjek orvoshoz, ha 2-3 napon keresztül folyamatosan barnázgatok, vagy nagyobb mennyiségű barnás folyásom van. Nem is tudom... azért én kicsit aggódok. Bár jól érzem magam, mondjuk nekem ez is furcsa. Már a mensi előtt 2 nappal állva el tudtam volna aludni, és ez tegnap reggelig így is volt. De tegnap, illetve ma már teljesen jól vagyok. A mellfeszülésem se olyan, mint volt, én ezért is aggódok. De ha ti azt mondjátok, hogy a tünetekkel ne foglalkozzak, mert nem jelent semmit, akkor megpróbálok nem kombinálni. Orvoshoz ma biztos, hogy nem tudok elmenni, holnap igen, de nem tudom, szükséges-e, ha nem lesz több barna maszat. Bár megnyugvásképp lehet, hogy el kéne mennem. Akkor legalább nem idegeskednék, hogy minden rendben van-e.
2012. ápr. 3. 14:40
 7/30 anonim ***** válasza:
Azonnal menj orvoshoz. Nálam két terhességemnél így indult és sajnos már a gyógyszer se tartotta meg a babákat, rossz vége lett. Jó jel viszont,hogy múlik, ezért kéne nagyon gyorsan hormonpótló gyógyszer. Remélem megmarad, szívből kívánom,hogy ne legyen semmi baj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. ápr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, most olvastam a kommentedet. A tüneteim nekem is elmúltak, sőt nem is nagyon voltak. Szerintem beszélj dokival. Nekem is csak barnázással indult,vérzés eleinte nem volt. Jajj, szorítok nagyon a babáért!!!
2012. ápr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, neked milyen mértékű volt a barnázásod? Nagyobb mennyiségű, folyamatos pecsételés, vagy csak épphogy? Mert nekem tényleg nem sok volt, és mára el is múlt. Ezzel nyugtatom magam, de persze azért aggódom.
2012. ápr. 3. 14:48
 10/30 anonim ***** válasza:
Én tuti nem itt nyugtatgatnám magam, hanem bemennék a kórházba vagy dokihoz helyedben. Az én dokim is azt mondta, hogy ha vérzés van, irány a kórház. Ez egyáltalán nem biztos, hogy normális az elején, inkább lásson egy szakember potyára, minthogy már késő legyen. Azt írtad, hogy toalett használat után még látható a papíron... Ne kockáztass!
2012. ápr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!