Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Barnázás a 6. héten, és a...

Barnázás a 6. héten, és a terhességi tünetek enyhülése rosszat jelent?

Figyelt kérdés

5+5 hetes vagyok. Tegnap este volt egy 3-4 centis sötétbarna csík a bugyimon. Nagyon megijedtem, de hála az égnek mára semmi sincs a tisztasági betéten. Ha pisilés után erősebben megtörlöm magam, akkor látok csak a wc-papíron nagyon halvány, barnás árnyalatú maszatolást, de mint írtam, a betéten nem látszik. Viszont azt vettem észre, hogy tegnap reggel óta az eddig tapasztalt "álomkór" is elmúlt, illetve mintha nem feszülne már úgy a mellem. Eddig nagyon fájt a cicim, tegnap óta ez sokat enyhült. Mondjuk ehelyett ma reggel elég durva hányingerem volt. Normális, hogy egyik tünet elmúlik, a másik jön?

Orvosnál még nem voltam, 2 hét múlva kell mennem, 18-ára kaptam időpontot.

Szerintetek a tegnapi barna folt és az, hogy nem érzem olyan intenzíven a tüneteket, mint eddig, bajt jelent? Volt már így valaki, és mi lett a vége? Ugye nem feltétlenül jelent rosszat?


2012. ápr. 3. 14:18
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Toalett használat után sem látható, csak ha erősebben törlöm, vagyis nem is törlöm, hanem úgymond óvatosan "följebb nyomom" a wc-papírt. Nem tudom, értitek-e, mire gondolok. Csak ebben az esetben látok némi halványbarna maszatot, egyébként nem. Dokihoz elmennék, de ma semmiképpen sem tudok! Holnap igen, de ma nem, akármennyire is szeretném. Azért írtam ide, hátha kapok megnyugtató válaszokat. Illetve tegnap a szülésznő ismerősöm picit megnyugtatott, de természetesen azért aggódom.
2012. ápr. 3. 15:10
 12/30 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el holnap orvoshoz. Itt látatlanban senki nem tudhatja, hogy mi játszódik le a szervezetedben. Van, aki meg fog nyugtatni, mert hasonlóan barnázott, mint te és semmi baja nem történt a babájának. Van, akivel meg pont az ellenkezője történt és a barnázás rosszat jelentett.

Az biztos, hogy engem csak egy orvos tudna megnyugtatni, aki megvizsgált.

2012. ápr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igazatok van, holnap első dolgom lesz, hogy elmegyek az orvoshoz. Muszáj, hogy megnyugodjak, nem akarok még 18-ig idegeskedni. Ha nincs baj, és szerencsém van, akkor holnap (5+6 hetesen) akár már szívhang is lehet?
2012. ápr. 3. 16:15
 14/30 anonim ***** válasza:

A mensi napja után 2 nappal nekem is ez volt kb.3*2cm két nap múlva ismét kb4*3. Biztonsági okokból sürgősségibe megnéztek, hogy zárják ki a méhen kívülit (ekkor 4+5 voltam). Szerencsére jó helyen volt, a doki irt fel terhességmegtartó gyógyszert.

Anyukám, sőt a nagymamám is azt mondta, hogy ők is barnáztak. Remélem neked is minden rendben lesz.

2012. ápr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is nagyon remélem, hogy minden rendben lesz. Első baba, és nagyon akarjuk őt. Bízom benne, hogy nincs baj, és nem kapok holnap rossz híreket.
2012. ápr. 3. 16:26
 16/30 anonim ***** válasza:
Szia. 7-8-as válaszoló vagyok. Jajj, nem akarlak ám rémisztgetni, hidd el! Csak nekem is így indult, aztán gyógyszerre abbamaradt. aztán elő jött időnként, elmúlt és a 10-ik héten missed ab lett a vége. Remélem holnap mész dokihoz! Anno én is itt kérdeztem meg mit tegyek, még volt két hetem a nőgyógyászati ideig. Itt a csajok rábeszéltek, hogy ne várjak és el is mentem dokihoz. Nagyon szorítok neked! Írd meg majd mi volt,jó? Ide nézek majd és várom a válaszod! Én kétszer éltem át, te egyszer se éld át!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. ápr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Szia!


Remélem veletek minden rendben lesz, velem sajnos 2 hete ugyanez történt, csak utána már véreztem is!

2012. ápr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Most jöttem haza a dokitól. Úgy tűnik, minden rendben. Szabályos petezsákot látott, benne szikhólyaggal. Szívhang még nem hallható, jövő hét szerdára hívott vissza, remélem, hogy akkor már dobogni fog a szívecskéje. Azt mondta, hogy barnázás gyakran előfordul korai terhességnél, nem aggódjak, nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni. Nem látott sem cisztát, sem vérömlenyt, egyelőre mindent rendben talált. Ha esetleg a barnázás minden napos lenne, vagy nagyobb mennyiség, esetleg átváltana piros vérzésbe, akkor menjek vissza, de addig teendő nincs. Nem írt fel semmilyen gyógyszert, csak pihenést, magnéziumot, terhesvitamint javasolt. Ja, és nyugodtan ihatok palástfű teát, mert erősíti a méhet.

Most kicsit megnyugodtam, de igazán nyugodt akkor leszek, ha látom a szívét dobogni. Ugye normális, hogy 5+6 hetesen még nincs szívhang? Nektek mikortól volt?

2012. ápr. 4. 09:31
 19/30 anonim ***** válasza:

Igen,normális,hogy nincs még szívhang!Én hátfőn voltam Uh-on,akkor 6+3 hetesen és nálunk már van szívhang,de előtte egy héttel még nem volt!Szóval ne aggódj,minden rendben lesz!:)

Boldog babavárást!

2012. ápr. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, most megnyugtattál. Neked is boldog babavárást! :)
2012. ápr. 4. 09:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!