Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Barnázás a 6. héten, és a...

Barnázás a 6. héten, és a terhességi tünetek enyhülése rosszat jelent?

Figyelt kérdés

5+5 hetes vagyok. Tegnap este volt egy 3-4 centis sötétbarna csík a bugyimon. Nagyon megijedtem, de hála az égnek mára semmi sincs a tisztasági betéten. Ha pisilés után erősebben megtörlöm magam, akkor látok csak a wc-papíron nagyon halvány, barnás árnyalatú maszatolást, de mint írtam, a betéten nem látszik. Viszont azt vettem észre, hogy tegnap reggel óta az eddig tapasztalt "álomkór" is elmúlt, illetve mintha nem feszülne már úgy a mellem. Eddig nagyon fájt a cicim, tegnap óta ez sokat enyhült. Mondjuk ehelyett ma reggel elég durva hányingerem volt. Normális, hogy egyik tünet elmúlik, a másik jön?

Orvosnál még nem voltam, 2 hét múlva kell mennem, 18-ára kaptam időpontot.

Szerintetek a tegnapi barna folt és az, hogy nem érzem olyan intenzíven a tüneteket, mint eddig, bajt jelent? Volt már így valaki, és mi lett a vége? Ugye nem feltétlenül jelent rosszat?


2012. ápr. 3. 14:18
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Nekem akkor már volt szívhang, de ez nem jelent semmit. Általában 6. hét után már van, de van akinek, csak később, mivel később fogant.
2012. ápr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Szia. 7-8-as vagyok, örülök, hogy rendben vagy!!!! Nekem 6+4hetesen volt szívhang, úgyhogy nyugodj meg, biztos lesz nektek is! Sok sikert és pihengess!
2012. ápr. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Remélem, minden rendben lesz. A héten egyébként a tavaszi nagytakarításba fogtam bele, a fele sincs kész, de ez már úgy marad. Legalább is az ablakpucolás most elmarad, majd máskor megcsinálom. Nem akarom megerőltetni magam, mert még mindig van egy picike halványbarna váladékom, de változatlanul csak akkor, ha wc-papírral megtörlöm. A fehérneműn egész nap nem látszik semmi. Ettől függetlenül inkább kímélem magam, nehogy baj történjen. Így is eléggé aggódom.

Mindenkinek köszönöm, aki izgult értünk, majd beszámolok a jövőheti UH-ról is.

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok nektek!

2012. ápr. 4. 17:29
 24/30 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nem tudom, olvassa-e még valaki, de azért leírom, hogy ma voltam dokinál. Minden rendben, már szépen dobog a baba szíve, és méretének megfelelően fejlődik. :)

2012. ápr. 11. 09:34
 25/30 anonim ***** válasza:
gratu
2012. ápr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2012. ápr. 11. 13:08
 27/30 anonim ***** válasza:
Szia. 7-8-as vagyok és nagyon örülök,hogy jól vagy! Szép várandósságot kívánok! 23hkm.
2012. ápr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, neked is szép babavárást kívánok, és köszönöm szépen, hogy visszanéztél a kérdésre.

Hála az égnek tegnapra a barnázás is elmúlt, most már sokkal nyugodtabb vagyok, és felhőtlenül tudok örülni a picurnak.

Szép napot kívánok!

2012. ápr. 12. 08:18
 29/30 anonim válasza:
Sziasztok! Én sajna ugyanebben a cipőben járok ami a barnázást illeti. Most vagyok 6 hetes. Úgy kezdődött a történetem, hogy múlt hét pénteken volta,m dokinál akkor megállapította, hogy a bab jó helyen van szívdobogás még nem volt. Kedden észrevettem egy rózsaszines-barnás foltot ami megijesztett ezért elmenten munka után az sztkba és az akkor rendeló doki nem túl kíméletesen megvizsgált azt mondta minden rendben észlelhető már a szívverés. <3 Utána kicsit vérzett de az a hüvelyi ultrahang miatt, azt mondta a doki ez a terhesség elején előfordulhat amíg nem piros rendes vér ne aggódjak. Tegnap is volt barnázás kicsit erősebben igy hazafelé beugrottam a körzetihez mert nem akartam az sztkba menni, meg hogy megint belém másszanak. Azt mondták szedjek terhes vitamint magne B6-ot és ő javasol pár nap ágynyugalmat és ha ne adj Isten erősödik vagy vérzik akkor irány a doki. Jövőhét pénteken megyek a dokimhoz a következő ultrahangra remélem már legkésöbb jövőhét hétfőre elmúlik. :) De ha már dobog a szíve az már szerintem jó nem ? Nagyon vigyázok rá de azért kicsit izgulok (bár nem akarok), hogy minden rendben legyen.
2012. ápr. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Szia, kedves utolsó!

Átérzem az aggodalmad, én is halálra izgultam magam múlt hét hétfőtől. Most mondanám, hogy nyugodj meg, de tudom, hogy milyen nehéz ilyenkor nem rosszra gondolni, és csak reménykedni, hogy minden rendben lesz.

Az én dokim egyébként azt mondta, hogy nem is gondolnám, mennyi terhességnél előfordul az első hetekben kisebb vérezgetés, barnázás. Ezek az esetek többségében nem jelentenek bajt. Ha nem erősödik és nem élénkpiros vérzésed van, akkor tényleg ne aggódj. Nekem az orrom is vérezget néhány napja, valószínűleg gyengék az érfalak, és ezért volt a barnázgatás is. A biztonság kedvéért a doki javaslatára szedek Rutascorbint, hogy megerősödjenek a hajszálerek. Ez ártalmatlan bogyó, nem mondom, hogy csak úgy kezd el szedni, bár bajt nem csinálnál vele, de nyugodtan kérd ki az orvosod tanácsát a gyógyszerrel kapcsolatban. Engem megnyugtat, hogy szedem. Emellett fontos a magne b6, azt mindenképpen. És természetesen a sok pihenés. Amennyit csak tudsz. Nekem ez rengeteget segített az elmúlt 1 hétben. Gyakorlatilag csak zuhanyozni és wc-re mentem ki, na meg főzni keltem fel az ágyból. Nagyon jó volt a sok pihi, ez mindenképpen segít.

Kitartást, ne izgulj, minden rendben lesz! Majd írd meg, hogy mit mondott a doki.

2012. ápr. 12. 16:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!