Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek nincs fogadott orvosa,...

Akinek nincs fogadott orvosa, melyik kórházban szülhet? A körzetéhez tartozó, vagy bármelyik?

Figyelt kérdés
Lentebb olvastam, hogy vannak itt, akik nem fogadnak orvost, elsősorban az ő válaszukat várom.
2008. ápr. 15. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Bárhol szülhetsz.

Én Tapolcán lakom, itt nincs szülészet, Ajkához tartozunk. De Keszthelyen szeretnék szülni, és lehet. BEszéltem a kórházzal. Előfeltétele, hogy legalább 2X el kell menni viszgálatra, egyszer 30 hét körül, egyszer 36 hetesen nst-re (és a védőnő szerint utána hetente nstre). De innen sokan Veszprémben szülnek, úgyhogy tuti lehet.

Nekem még Pécs is felmerült, onnan származom, ott laknak rokonaim, párom szülei meg Győrben, úgyhogy lehet egy látogatás alkalmával még Pécs vagy Győr is lehet belőle.

EGy hátulütője van, hogy a mentő nem vihet máshova, csak a körzetileg illetékes kórházba, ha esetleg arra kerülne majd sor. ( de erre is hallottam olyat, hogy ha a dokid ír egy paprt, hogy ott nála a kórházban szülsz, akkor odavisznek, de erről megoszlik a vélemény)

2008. ápr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ott szülsz meg,ahol rádjön.Tehát,ha cuccostól megjelensz egy kh-ban,hogy éppen erre jártál mikor elfolyt a magzatvized,és ez a kh volt a legközelebb,akkor kötelesek fogadni.

Aztán van egy előre megbeszélt dolog is,amit az előttem válaszoló írt,de az tényleg csak akkor lehet,ha nem túlterhelt a kh szülészete,és elvállalnak.(Bp-n ilyen nincs)

Amúgy az alapeset a körzetes kh.

Én esetem:

Nincs fogadott dokim,a vizsgáatokra inkább a helyi SZTKba járok,ctg-t is itt csinálják.Csak UHra kell a kórházba mennem.Mellesleg a kórházunk orvosai járnak ki ide is rendelni,tehát egy jelentős részüket már ismerem.Alapeset,ha itthon jön rám a szülhetnék,akkor Vácott fogok szülni,de ha kicsit korábban gondolja úgy a kis Béka,és éppen még az ügyes bajos dolgaim után járok,akkor lehet,hogy bent Bp-n a Szt Margitban.

2008. ápr. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen mindegy. Én pécsi vagyok, nem volt fogadott orvosom. Itt két helyen lehet szülni, fogalmam sincs, hogy hová tartozom, csak mindig kérdezgették tőlem, hogy eldöntöttem-e már, hogy hol akarok szülni, én meg választottam egyet, és amikor itt volt az idő, akkor bementem, hogy csókolom szülni szeretnék :) Senki nem kérdezte, hogy hová tartozom.
2008. ápr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!