Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatal kismamák! Voltatok...

Fiatal kismamák! Voltatok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
22 éves kismama vagyok, de fiatalabbnak tűnök a koromnál. Ma bementem a városba elintézni a dolgaimat, előtte védőnőnél voltam. A szívroham kerülgetett, mikor egy anyuka azt mondta az egy éves kisfiának a várakozó teremben, hogy : a KISLÁNY nem figyel rád. Az a szánakozás pedig, ami az emberek szemében tükröződik mikor rám néznek.. Nagyon zavaró tud lenni. Nem sminkelem magam, talán ezért is van kislányosabb arcom, de ez hihetetlenül bánt, hogy szinte hallom az emberek gondolatait.. Én nem akarom titkolni a pocakom, sőt büszke vagyok rá, mert terveztük a babát és én vagyok a világ legboldogabbja, de így valahogy egy szimpla fagyizás is szorongással tölt el, úgy érzem mindenhol lenéznek. Mit tudnék tenni? Közöljem mindenkivel a koromat, vagy nézzek rájuk mérgesen és villantsam meg a gyűrűt a kezemen, vagy mégis? Ti hogy kezelitek ezeket a szituiációkat?
2012. ápr. 4. 17:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%

Ezzel én is így vagyok, bár rám nem mondják, hogy kislány(csak gondolják).24 éves vagyok 2 gyerekkel, mi is terveztük,akartuk.Vékony is vagyok,jók rám a 14 éveseknek szánt ruhák.Olyan 17nek nézek ki.JÓ ANYA VAGYOK,és mégis, ha rám néznek, látom sokan nem ezt gondolják.

De bezzeg Sarka Kata 24 évesen 2 gyerekkel nem elítélendő. És a megasztáros csaj, aki 20 évesen két gyerek után válik, nem elítélendő.Te meg én igen.

Lehet, hogy azt hiszik, hogy nincs saját házad, lakásod, pénzed, és felelőtlen vagy fiatalságodnál fogva.Nekem mindíg ez jut eszembe.

2012. ápr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Én 25 vagyok, és sokan 18-nak néznek (még sminkkel is). Elég zavaró, de nem kell az emberekkel foglalkoznod. Örülj annak, hogy ilyen géneket örököltél és nem egy kiélt, ráncos nő vagy 22 évesen. Én büszke vagyok arra, hogy ennyi idősen is fiatalabbnak nézek ki. Később, ha 40-50 leszel biztosan, akkor is letagadhatsz vagy 10 évet a korodból, és akkor irigyelni fognak téged.
2012. ápr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük, inkább örülj neki, igy a gyerekednek késöbb csak öröm lesz, hogy fiatalos anyukája van.


Engem pár hete - ötven felett, a 25 éves lányom barátnöjének néztek. Igencsak örömmel újságolta, egyáltalán nem zavarta sem öt, sem engem.

2012. ápr. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
Szia. Én 18 éves 20 hetes kismama vagyok...így már nálam is egyértelmű a várandóság. Én is férjnél vagyok 1 éve. Szilárd anyagi helyzetben...de ezt ők nem tudják. Próbálj velük nem foglalkozni, én is ezt teszem. Sajnos csak ennyit tudunk tenni! Sok sikert kívánok és kitartást...az emberek már-csak ilyenek!
2012. ápr. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%
#2 ja, igen sokan a külsőről ítélik meg az embert. Főleg most téged is, azt hiszik, hogy felelőtlen vagy, hogy ilyen fiatalon gyereket vállalsz. De, te tudod, hogy megvannak a lehetőségeid, így nem kell másokkal foglalkoznod, csak légy boldog.
2012. ápr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%

brrrr....

Kislány? Ilyet akkor sem mondok, ha valaki 16-18 éves. Annál csak nem nézel ki fiatalabbnak!

A kislányt én max 10-12 éves korig használom, ha a gyerekemnek mondom. Utána már nagylány van. Fiatal felnőttnél pedig néni.

Ne törődj vele, én 28 évesen szültem, valamivel én is fiatalabbnak nézek ki a koromnál, mondjuk nézhettek 24-25nek. És így is csomóan kiakadtak meg rám támadtak, hogy minek szülök ilyen fiatalon.... Nem kell foglalkozni velük. Meggyőzni úgysem tudod őket, magadat meg ne idegesítsd az ő hülyeségük miatt.

Mondjuk ne játssz rá arra, hogy fiatalabbnak nézel ki, tehát ne hord 2 copfban a hajad :) ne járj kislányos ruhákban, esetleg minimális smink: szájfény, szempillaspirál... De ennél többet ne foglalkozz vele.

A korodat hiába is mondod meg, nekik a 22 is túl fiatal az anyasághoz. (mondom 28 évesen is azzal csesztettek a kórházban a szobatársaim, hogy minek ilyen fiatalon... férjnél voltam már én is, normális munka, stb, minden adott volt)

2012. ápr. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%

23 vagyok, ugyanez a helyzet. :))) Sokak szerint gyerek vagyok (?!?!), meg megdöbbennek, hogy jaj, hogy jött össze?! (Azt is mellé szokták tenni -tekintve, hogy a férjem orvos-, hogy ti aztán tudhattátok pedig, hogy hogyan kell védekezni...) Azt szoktam rá válaszolni, hogy úgy jött össze, hogy vágytunk egy manóra, ezért nem védekeztünk. És hála Istennek a kicsi meg be is költözött. :) Hát ez van... Már csak mosolygok rajta. :)


34 hetes kismama

2012. ápr. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
73%

Én szoktam 35 éves fejjel a kislány szót használni, de csak mert béna vagyok és sokszor nem jut eszembe a megfelelő szó.

Lehet ő sem úgy gondolta és az is lehet, hogy nem is néznek meg téged annyira, csak túlreagálod.

2012. ápr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ne foglalkozz vele egyáltalán. Én sem tűnök 20 évesnél többnek (27 leszek nyáron) és mikor sétálok a babámmal, akkor látom a fiatal lányokon a zavartságot, v irigykedést. Mert egyrészről sosem voltam kövér, mindig vékony voltam és szülés után nagyon minimális súly maradt rajtam, ami még jól is áll, másrészt meg nekem sincs kiélt arcom, mint a mai többségnek. Sétánál a manókámat a húgomnak hitték egy alkalommal :)

Büszke vagyok arra, h egy 4140 g-os és 63 cm-es babát természetes úton tudtam megszülni (amit nem akar senki elhinni, ha rámnéz) az életemre, h van egy szuper férjem, egy cuki kislányunk!

Pl. nálunk a védőnő el van képedve, h milyen helyes kis család vagyunk :)

Nem foglalkozok semmivel és senkivel! Jókedvűen sétálgatok bárhova, nem engedem, h ezek a bizonyos "nézések" frusztráljanak!

Arról nem tehetek, h van aki 40 évesen akar szülni, mert manapság már az a normális.. nem mindenki így gondolkodik!

Én mindig így fogom fel. Tedd te is így. Ne foglalkozz semmivel és senkivel! :)

2012. ápr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
annyira örülök, hogy nem vagyok ezzel egyedül! de komolyan, nem is sejtitek, hogy ez most mekkora erőt ad nekem. igen, azt hittem én is, hogy csak bebeszélem magamnak, de ma a barátnőmmel voltam itt-ott, fagyiztunk sétáltunk, végre el tudtam szakadni az otthoni teendőktől és nagyon jól esett! de lényeg a lényeg, ő is megjegyezte, hogy mit bámulnak.. szóval köszönöm a megnyugtató válaszokat, boldog babavárást mindenkinek és örömteli babázást a már kisgyermekes anyuciknak :)
2012. ápr. 4. 17:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!