Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon sos, fuszeres etellel...

Nagyon sos, fuszeres etellel arthattam a babamnak? A

Figyelt kérdés
eves utan nagyon nagyon mozgott, lehet nem tetszett neki
2012. ápr. 4. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem árt neki, legfeljebb kicsit megfájdul töle a hasa, ha erös volt, de az sem biztos.

Délamerikában, Dél-Kelet Ázsiában MINDEN baba kezdettöl igen csipös ételeket kap, mert ott ez a szokásos, mégpedig azért, mert a melegben könnyen elkezdenek romlani az élelmiszerek és az erös fertötleniti.

2012. ápr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Te most terhes vagy és csípőset ettél?

Hogyan ártanál ezzel neki, könyörgöm? Nem túlzás ekkora para már?

2012. ápr. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vagy nagyon tetszett neki :)


Az első terhességemnél az első trimeszterben szinte csak az extra csípőset tudtam megenni :) A kisfiam mozgását a 19 héten éreztem először amikor valami nagyon csípős kínai kaját ettünk :) Most 3 és fél éves, imádja az "ízes" jól fűszerezett ételeket. A babák első ízélményei még magzatkorban vannak. Ártani biztosan nem ártottál vele.

2012. ápr. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy éreznek ízeket, pont ezért tettem fel a kérdést, nem írtam csípőset, azt írtam nagyon sós, fűszeres, mivel sikeresen elsóztam a tegnap ebédet, de annyira, hogy szinte már a méreg határán volt, de marha éhes voltam, úgyhogy így vagy úgy de ettem belőle, az viszont köztudott, hogy a só amúgy sem egészséges, főleg nem terhesség alatt (legalábbis a védőnőm szerint)így gondoltam, hogy esetleg a marha sok sóval árthattam neki valamilyen formában. 29hkm
2012. ápr. 5. 09:08
 5/7 anonim ***** válasza:

...á szerintem egy ilyen alkalom nem árthatott neki. Azért ne edd kanálszámra :D

Persze nem szeretik a védőnők és a dokik a sót, mert vízmegkötő hatása van, de ez elsősorban rád jelent veszélyt a víz miatt. Olyankor mondanak teljes sómegvonást, ha vizesedsz.

A csípőset meg azért írtam, mert a kérdésben sós-fűszerest írtál :) ...és olyan jó emlék volt az a nap nekem, rögtön az ugrott be :)

2012. ápr. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

huu imádom a csípős kaját, de arról már tudom, hogy azzal nincs baj, mert rákérdeztem, csak most a sós miatt szartam be, mert tudtam, hogy a só nem valami jó dolog :)

Folyton indiai kaját eszem, tikka, tikka masala, némelyik néha olyan csípős, hogy leég a nyelvem, de imádom:)))

2012. ápr. 5. 10:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták a sóval max. magadnak ártasz. De nem egy alkalom esetén. Azért nem jó meg megköti a vizet, ennyi az ártalma. A babának semmi baja nem lesz!
2012. ápr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!