Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesvitamin szedése nélkül...

Terhesvitamin szedése nélkül még lehet egészséges babát szülni?

Figyelt kérdés
Van itt köztetek valaki ,vagy hallottatok már olyant aki nem szedett vitamint a terhesség alatt és nem lett semmi baja a babának?
2009. jún. 16. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

mér szerinted 50 évvel ezelőtt szedtek a kismamák elevitet?(amúgy most azt gondolhatod:persze h nem szettek és a gyerekeik most is élnek.hja,csak nem mind1 hogy meddig élnek,és hogy hogyan nőnek föl)

amúgy ajánlott szedni,de ha nem vagy gyógyszer párti,akkor szerintem keress az orvosoddal más,természetesebb megoldást.

sok sikert!

2009. jún. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Én csak az utolsó pár hétben szedtem Elevitet, és nem a baba miatt, hanem mert akkorra romlott annyit a vérképem, hogy kellett (vas főleg). A baba egészséges 3600 g lett.
2009. jún. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
50 évvel ezelőtt kb 2x ennyi beteg gyerek született, szóval ez naon rossz példa volt :S
2009. jún. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Az én anyukám sem szedett, és sem én sem a tesóm nem vagyunk betegesek.Ez az egész nagy valószínűséggel csak gyógyszeripari fogás, de ugye aki félti a babáját az úgyis beveszi, mint pl én is.Mondjuk én is csak minden másnap veszek be belőle,mert így is majdnem visszajön.Próbálok sok zöldésget és gyümit enni.Paradicsom, paprika, alma, banán, nálam ezek a menők.

Mert te miért nem akarsz szedni?

2009. jún. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Nekem kifejezetten az orvos javasolta, hogy ne szedjem a 13 hét után, mert én és a párom se vagyunk kis termetűek, és nem szeretnénk oriás babát, így én azóta nem szedem. Egyébként elevitet szedtem. Egyenlőre nincsen szükségem vitamin pótlásra. Van sok gyümölcs, zöldség amit lehet enni és egészségesek.
2009. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Nem szedtem, mert sz*rul voltam tőle. A baba egy frankó dundi kis gombóc lett, egészséges mint a makk, alszik mint a bunda, kívánni sem kívánhattam volna szebbet, jobbat.

Azonkívül szerintem brutálisan sokba kerülnek ezek a vitaminok, a gyógyszergyártók klasszul kihasználják, hogy minden szülő aggódik, hogy egészséges babája legyen.

egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, semmi problémád nem lesz.

2009. jún. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Az elsőnél csak vasat szedtem.

A másodiknál már terhesvitamint is.

2009. jún. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
Sem a védőnőm, sem az orvosom (elismert orvos) nem javasolta külön, azt mondták, míg jó a vérképem nincs rá szükség. Végig jó volt, így egy szem terhesvitamint nem szedtem, makk egészséges babát szültem, aki már 9,5 hónapos "nagylány". Semmi maradandó károsodás nem érte!
2009. jún. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,

Számomra minden válasz hasznos volt.


Osztom a véleményt abban,h a gyógyszeripari reklám miatt beszélnek rá minket.

Mi kismamák vagyunk a leghajlamosabbak erre,mert féltjük a babáinkat.

A folsav ürül legkönnyebben ki a szervezetből és ezt fújják és növelik az adagját.10 évvel ezelött csak 400mikrogrammot ajánlottak terheseknek(nem miligramm)és manapság már egyes hírek szerint 800 mikrogramm kellll.

A B1 vitaminból terhesség alatt 1,4 mg-it ajánlanak.

100 gramm élelmiszerben ennek a fele-háromnegyede megtalálható.Ennél jóval több gramm ételt megeszünk. Tehát bőven fedezhető olyan ételekkel amiben a felszívódásához-hasznosulásához szükséges egyéb molekulák,fehérjék és nyomelemek is megtalálhatók.Nem pedig a vitaminkészítmény egyéb összetevői amik csomósodásgátlók,mesterséges színezékek,stb.


Napjainkban a híres terhesvitaminok ellenére is folyamatosan nő a veleszületett rendellenességek száma(Európában Magyarország vezet).


Se anyósom se anyám,se nénjéim nem szedtek ilyen vitaminokat és mégis sok egészséges gyereket szültek.Egy se volt köztük genetikai vagy egyéb beteg.És nem 1-2 gyereket hordtak ki ,hanem legalább 4-et.


Mégegyszer köszönöm mindenkinek.

2009. jún. 17. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!