Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Downkór vizsgálatot érdemes...

Downkór vizsgálatot érdemes csináltatni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 11 hetes kismama vagyok,jövőhéten kellene elmennem ownkór szűrésre,de nem tudom érdemes-e!?Sok rosszat hallottam róla,pl,hogy nem jó eredményt hoztak ki stb..!Ki volt ilyen vizsgálaton,tapasztalatok? 32éves vagyok a családban nem volt ilyen "beteg" senki!
2012. ápr. 5. 18:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
én 19 vagyok nem csináltatom meg csak ha rossz lesz a nucha szűrés. 32 évesen azért megcsináltatnám a nagyobb kockázat miatt.
2012. ápr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem érdemes, te kevered az AFP-vel, az nem biztos, a genetikai az igen, majdnem 100%-os.
2012. ápr. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Én megcsináltattam mindkétszer (21,23évesen),a családban van két downkóros(testvérek,4gyerekből,kettő down-os lett), pedig a nagyon távoli rokonoknál sincs más down-os,ők mégis azok lettek!
2012. ápr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
2. válszoló. Nem keverem az AFP-vel! Tudom melyik micsoda!Az ismerősömnek is rossz eredményt hoztak i és nem lett semmi baja a babájának! :(
2012. ápr. 5. 18:55
 5/20 anonim ***** válasza:
Én éppen ma voltam a 12. heti ultrahangon és integrált teszt vérvételen. A kettő együtt 94%-os pontossággal meg tudja mondani, hogy van-e esély down kórra és még néhány egyéb rendellenességre, betegségre (pl. idegcső záródási problémák)! Szóval nem csak a down kórt szűrik és érdemes megcsináltatni, bár nem olcsó!!! Én az első gyerkőcnél is megcsináltattam, és nyugodtan aludtam. Annyi, de annyi minden van még, amit nem tudnak szűrni, ezek miatt legalább nyugodt lehet az ember!
2012. ápr. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
5.válaszoló!Köszi az infót!!..s mennyi idő mire az eredményt megtudod?Nálunk amúgy 9000.- ez a vizsgálat és nálatok?
2012. ápr. 5. 19:03
 7/20 anonim ***** válasza:

Én ma voltam genetikai tanácsadáson 11 hetes 5 napos vagyok és mindenáron ráakartak venni a méhlepény vételre .

Szinte már meggyőztek arról h down kóros.

Aztán megnézte Uh-on a doki és azt mondta makk egészséges .

Tudtommal a lepény a 12.hét után veszi át a szikhólyag szerepét.

Félek h ilyen korán még nagyobb lenne az esélye annak h elmegy a makk egészséges babám.

A későbbi magzatvizvételről még nem is beszéltek,mindenáron ezt a vizsgálatot akarták elvégezni rajtam,annak ellenére h csak a korom indokolja.37 vagyok

2012. ápr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
7.válaszoló! Akkor most vettek vért tőled,hogy van-e valami baj a picivel?Bocsi,de nem értem.. :(
2012. ápr. 5. 19:25
 9/20 anonim ***** válasza:

Én az Istenhegyi úton voltam a Géndiagnosztikán kombinált teszten, az eredmény kb. másfél óra múlva meg volt. Az ára 30 ezer Ft, de nekem is megért ennyit. Az, hogy a családotokban nem fordult elő ilyen betegség, még sajnos nem garancia semmire. Ez nem örökletes betegség, sajnos génhibák előfordulhatnak. És 30 felett, sőt egyébként, ahogy idősödünk (tehát a 20-as évek végén is) egyre nő a kockázat. De egyébként arra sincs garancia, hogy 19 éves nőnek nem lehet ilyen beteg babája. Emiatt ajánlják az orvosok elvégeztetni ezt a szűrést mindenkinek. Persze fiatalabbaknál kisebb a kockázat.

Én 31 éves nő vagyok.

2012. ápr. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Azért akarták rábeszélni, mert 35 felett nagy a kockázat és szinte mindenki megcsináltatja. 1% a vetélés esélye, de azt mondják, ha elmegy, akkor amúgy is volt gond.Csináltasd meg, már az uh-n észreveszik ha baj van, mert nem látják az orrcsontot.
2012. ápr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!