Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi pontosan a különbség a...

Mi pontosan a különbség a genetikai és a 4D UH között?

Figyelt kérdés
Azt mondta az orvosom, hogy a sima, kórházi genetikai UH-t ezzel kiválthatom.
2008. ápr. 16. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem azt mondták az uh-on, hogy a 4D az "csak" mozi. Az számukra nem ad több információt, mint a sima uh. És mivel általában azt javasolják, hogy a 4D-s a 25-héttől legyen,( mert akkorra már zsírréteg is kezd kialakulni a babán és nem lesz olyan kis csontváz), a 18 hetes genetikain mindent megnéznek.

Nálunk a 12 és 18 hetes kötelező uh vizsgálat. Azt meg rádbízzák, hogy fizetsz-e külön a 4d-ért.

2008. ápr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A genetikai UH-ot genetikus értékeli!
2008. ápr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb helyen, ahol 4D uh-t csinálnak lehet kérni genetikai vizsgálatot is, ilyenkor végignézik az összes szervét ugyanúgy, mint a kórházi sima uh-n. Én a 22. héten (a 19. heti 2D genetikai után) voltam 4D-n, nekem is végignézték a szerveit, ehhez egyébként átkapcsolta a gépet ugyanolyan 2D-re, mint amilyen a kórházi gép, csak a "babamozizás" volt 4D-s.

27 hetes kismami

2008. ápr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a genetikai uh kötelező, ennek ellenére van olyan hely, ahol a 4D sem csak babamozi, hanem részletesen végignéznek mindent. Mi ilyenen voltunk 27. hétben részletes szakvéleményt is kaptunk, doki csinálta a vizsgálatot, a 20 percből kb. 5 volt a mozi, a többiben nézték, mérték a Babónkat.
2008. ápr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A 4D Uh-nak, nemhiába babamozi a neve, a gyönyörködés a célja, és persze számunkra is életszerűvé válik a baba, hiszen mi nem igazán láthatjuk, érthetjük azt, amit a doki a 2D Uh-val lát. Persze a 4D-n is megnézik, hogy kellőképpen fejlődik-e, de ennek elsősorban nem ez a célja!

A genetikai, és egyéb 2D Uh-nak a célja a baba fejlődésének, esetleges fejlődési rendellenességeknek a kiszűrése. Ha egy orvos hozzáértő, akkor ő 2D is tökéletesen látja, ha esetleg baj van, ehhez neki nem kell 4D!

A 4D viszont egy élmény, és tényleg mi laikusok is láthatjuk, hogy a babánk jól van, mit csinál stb...

Mindn jót!

2008. ápr. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
olyan 4d-re járok,ahol néznek mindent,genetikait is ott csináltattam...igaz, a doki naon jó genetikus is, ezért is választottam
2008. ápr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!