Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen állami támogatásokat...

Milyen állami támogatásokat kapok szülés után? (egyszerit, havonta)

Figyelt kérdés
nem volt még állandó munkahelyem, jelenleg is hallgató vagyok egy szakképző iskolában. ne tudom, ezek hogy működnek.. köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 7. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Pont most válaszoltam ugyanerre 5 kérdéssel lentebb.

Az anyasági összege egyszeri 64150Ft, a gyes összege 28500 (nettó 25650), a családi pótlék egy gyerek esetén 12200, ha egyedülálló vagy, akkor 13700. Plusz a szocpol új lakás esetén 900 000, használt lakás 450 000.

2012. ápr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem láttam ezt a kérdést kiírva! de köszönöm szépen, a szocpolt elmondod nekem hogy mi csoda? illetve ha most élek egy lakásban a párommal, akkor az 450ezerforintot jelent? és azt rögtön szülés után kapnánk?
2012. ápr. 7. 19:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, ezt vásárlás esetén kapod. Itt van részletesen: [link]
2012. ápr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, a szocpol nem ilyen juttatás. Azt úgy kajátok, ha lakást szeretnétek venni, akkor egy gyerek után felveheteitek a szocpolt rá, és akkor az az összeg lejön a hitel töketartozásából.
2012. ápr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! tehát akkor szocpol kilőve,pedig hirtelen megörültem hogy a babaszobára lesz pénz :)
2012. ápr. 7. 20:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Hacsak nem felújításra költöd. Később is fel lehet venni.
2012. ápr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
mivel panel lakás, hozzá építeni nem lehet, gondolom azért hogy felújítsuk és babásítsuk az egyik szobát.. nem kapnánk semmit sajnos, pedig mindig jól jön.
2012. ápr. 8. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!