Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diabetológiára kell beutaló?...

Diabetológiára kell beutaló? És időpont egyezteteés? A Szent Margit kórházba mennék.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 8. 09:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Gondolom kell beutaló meg időpontot is kell kérni (pl telefonon), mert már mindenhol igy megy. Háziorvos ir beutalót.
2012. ápr. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Épp ez a problémám. Kedd reggel ott kéne kezdenem, pénteken kaptam egy nagyon rossz cukor-laboreredményt. Viszont a házi orvosom csak kedd délután rendel, a nőgyógyászom csak szerdán tudna beutalót adni (már ha kell, mert ő nem tudta megmondani, hogy kell-e). A kerületi diabetológián csak csütörtökön van rendelés, de ha időpontot kell kérni, akkor hetekig nem tudok normálisan diétázni. Nem beszélve arról, ha inzulin is kéne...

Ezért mondta dokim, hogy menjek nyugodtan a Szt Margitba.

Na mindegy, kedd reggel hívom őket...


Csak egy körrel könnyebb lenne, ha nem kell a beutaló, és esetleg elég, hogy milyen leleteim vannak.

2012. ápr. 8. 09:57
 3/20 A kérdező kommentje:
Ha valaki nemrég ment, és pontosan tudja, annak örülnék!
2012. ápr. 8. 10:17
 4/20 anonim ***** válasza:

jól van, nem pánikolj!

nekem is így volt, csak 10 hetesen.

hány hetes vagy?

időpont nélkül is fogadtak, azonnal kaptam oktatást, és beállítottak 175g CH-ra.


egy terhes kismamát mindig soron kívül gondoznak diabetológián, hiszen veszélyes állapot!


ha van kérdésed szívesen válaszolok!

2012. ápr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszi.

35 hetes vagyok.

Magas volt a cukorlötyis terhelésem, de nem annyira, hogy számolós diétám legyen.

Most viszont a kontroll vérvétel megugrott. A nődokim emailen közölte, hogy kedden irány a diabetológia. De a házi orvosom csak délután rendel. :o/


Kicsit rossz ez, mert a 38-on már szülni szoktam, így 3 -4 hétre kell megtanulnom ezt az egészet...

2012. ápr. 8. 17:47
 6/20 anonim ***** válasza:

ha nem akarsz annyira belemélyülni, akkor egyél húslevesféléket, kerüld a tésztát rizst krumplit, csak keveset egyél belőlük, és pótold őket salátákkal.

édes gyümiket se egyél, pl szőlő, banán.

ha nem vészes, akkor ezek is segítenek.

a husilevest azért írtam, mert komplett. a tejszines gyümölcsleveseket is kerüld, azokban sok a cukor.

2012. ápr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszi, de ez már eddig is megvolt:

semmi krumpli, tészta, rizs, csak barna kenyér, abból se sok, gyümölcsből csak az alacsony szénhidrát tartalmúakat ettem, cukor helyett édesítő vagy xilit volt.

Ezért is akadtam ki, hogy mitől ugrott így meg. :o(

Tényleg nulla kilót híztam, amióta a diétát csinálom, 10 hete.

2012. ápr. 8. 17:57
 8/20 anonim ***** válasza:

A Margitba járok diabetológiára én is, 30 hetes vagyok most.

Nekem adott a nőgyógyászom beutalót, de ott benn a kutya nem kérte el tőlem. A dolog úgy működik, hogy hétfőn és kedd reggel van rendelés, a terhesgondozó ajtajával szembeni ajtóhoz kell menni. Fontos, hogy kilenc órára érj oda mindenképp első alkalommal, mert a dietetikus hölgy odamegy kilencre és ha nincs ott senki, aki új, akkor el is megy egy negyed órán belül (max beszél a visszahívottakkal).

Első alkalommal beszélsz a dietetikussal, elmondja a diétát (amikor én voltam mindenkit 180 g-os CH diétára tettek), elmondja mit lehet enni, mit nem. Javasolják, hogy szerezz be (kérj kölcsön) egy vércukormérőt. Az egészet lezavarják kb 20 perc alatt. A diabetológus hölgy, Gizike egy tündér, ő fogja megbeszélni veled, hogy mikorra kell visszamenned, ez általában 2-3 hét. Addig kell vezetned táplálkozási naplót (kapsz mintát, meg CH táblázatot), heti kétszer 6pontos cukormérést csinálnod, és azelőtti nap, hogy mész 24 órás vizeletet gyűjteni.


Ha nem voltam érthető, vagy kérdésed van, írj nyugodtan!

2012. ápr. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

34-35. héten van a csúcson az inzulinigényed.

ezért lehet ilyen magas, illetve azért is lehet, mert nem szigorú diétán vagy. de ezt majd a diabetológus mondja ki, meg azt is, hogy kell e inzulin.

nem írtad az értékeidet, szóval nem tudok többet segíteni:(

2012. ápr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Akkor szerinted kedden reggel azonnal menjek is, mert hogy ez a legszuperebb, ha fogadnak, eredeti tervem az volt, hogy reggel 8kor telefonálok.

Viszont ha 8kor itthon telefonálgatok, akkor nem érek oda 9-re, tehát választanom kell.

És meg tudod még mondani, hogy a Margiton belül hol találom ezt a részleget, mert az a kórház irtó nagy, régen jártam ott. Valami épületszám, ilyesmi? A honlapról ez sem derül.

Nagyon köszi!

2012. ápr. 8. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!