Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aggódom a súlyom miatt, mit...

Aggódom a súlyom miatt, mit tegyek? :- (

Figyelt kérdés

13 hetes leszek és 4kg-ot híztam eddig. Nem zabálok, viszont való igaz, a korábbi diétásabb életmódomhoz képest kiegyensúlyozottabban étkezem, tehát eszek 2-3 dl levest is az ebédhez és nemcsak salátát eszek salátával, hanem fogasztok pl. krumplit, rizst is. Fogalmam sincs miért van ez, pedig még azt sem mondhatom, hogy több édességet eszem...Tésztákat egyáltalán nem eszem, kenyéradag pedig annyi, amennyi volt: max. reggel-este 2 szelet piritós teljeskiőrlésű, de nem mindennap, sokszor mást eszem reggelire és vacsorára is (pl.reggel gyümölcs-jogurt..stb, vacsora: leves vagy más könnyű). Nem szeretnék elhízni!:-( De diétázni sem, szeretnék mindent megadni a babámnak! Őrlődöm néha mit egyek vagy mit változtassak, félek, ha így folytatom nagyon hamar feljön sok kiló...

Szerintetek miért van ez?

168,5 cm vagyok és 60,5 ről indultam.



2012. ápr. 8. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:

A babának mindent megadsz akkor is, ha Te majdnem semmit nem eszel, mert elszipkázza a szervezetedből, ami kell neki.

Ha kiegyensúlyozottan eszel, azzal "magadnak" teszel jót, a saját szervezetednek.

Ha a leírtakat eszed, az nem tűnik tragikusnak, sőt, és bár nem voltál cérna vékony, túlsúlyod sem volt a terhesség elején.

Ha aggódsz, akkor szerintem kezdj el kismamatornát, otthon napi rendszerességgel csinálhatod, vannak DVD-k, vagy ha sportoltál eddig is valamit, akkor ezentúl is folytathatod, persze nagyon odafigyelve, és úszni is járhatsz.

Élvezd a kismamaságot!

2012. ápr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy látszik a szervezeted megpróbál tartalékolni,az eddigi "sanyarú" időszak után.Szerintem ez le fog lassulni.Én 170 cm vagyok,65-ről indultam,nem hánytam,kajálok is,kedden leszek 15 hetes,és 64 kg vagyok.Az előző gyerkőcnél 62.5 kilóról indultam,és ennyi idős terhesen már 65.6 kiló voltam.A végére mégsem lettem bálna,mert 73 kilóval mentem szülni.Szerintem ne aggódj.Boldog babavárást.
2012. ápr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%

Iktass be egy kis mozgást is, fizess be egy edzőterembe!

Taposógép, ellipszistréner, szobabicikli, napi egy óra. Lehet több részletben is, pihenhetsz is közben.

2012. ápr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ebben az időszakban nagyon lelassul az anyagcseréd, ez is lehet a magyarázat.

Igaza van annak a válaszolónak, aki írta, hogy a baba mindent elvesz, ami neki kell.

Gondolj arra, hogy én a cukros diétám miatt még mindig kevesebb vagyok, mint teherbe esésemkor, pedig 28 hetes terhes vagyok! És mégis makkegészséges a gyermek, és korának megfelelő méretű!

Rengeteg salátát eszem grillezett husival, vagy főzelékféléket, ezek nem hizlalnak, mégis egészségesek.

Számolhatod a kalóriákat is, a normál kalóriabevitel + 200 kalória még normális, utána hízol.

ha a normált beviszed, akkor is tök jó vagy.

én 1500-at eszem kb egy nap, több nem jön össze, mert sok a szénhidrátban lenne, amit ugye én nem eszem :) vagy keveset (175g/nap)

okosan kell ezt megközelíteni, és nem hirtelen!

remélem tiszta, hogy nem koplalásról beszélek, mert az nem jó!

2012. ápr. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha aggódsz a súlyod miatt, beszélj a dokiddal, hogy ajánljon egy dietetikust, aki segít abban, mit és mennyit egyél (konkrét minta menüt is tudnak adni). Klinikákon, kórházakban általában van, gondolom ott is, ahol szülni fogsz.
2012. ápr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a választ!
2012. ápr. 9. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!