Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, nem akarok Lászlót?

Mit tegyek, nem akarok Lászlót?

Figyelt kérdés

A Férjem az édesapja, a nagyapja és a dédapja is László volt, ezt a hagyományt kell nekünk is követni ha fiúnk lesz, 12 hetes terhes vagyok! Ha kiderül hogy kisfiú egyértelműen Lászlónak kell lenni, de én nem szeretném. Megbeszéltem már ezt velük, de ők nem vették jó néven, szerintük így nem tartozhatom a családba!

Mi lesz ha csak 1 fiam lesz....Annyi fiú név van ami tetszik:( És 3. név sem lehetséges

Mit tegyek??


2012. ápr. 9. 07:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
10%
Nincs semmi baj a Lászlóval,nagyon szép magyar név. Ha ez a családi hagyomány,akkor emiatt nem érdemes veszekedni.
2012. ápr. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
14%

Ha nekik ez ennyire fontos ne ellenkezz. Ha megszületik úgyis "mindegy" lesz már a neve, ő lesz a te kis szemed fénye, és nem fogsz a nevén gondolkodni. :) Becézheted akár Lacosnak is ami szerintem nagyon jó.

Bár nem szép dolog, hogy azt mondták, így nem tartozhatsz a családhoz. :(

2012. ápr. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%

1.! A László nem magyar név hanem szláv! Nézz utána mielőtt leírsz valamit!


Amúgy mi az hogy nem tartozhatsz a családba csak azért mert kinyilvánítottad az akaratodat? Ő a te babád is!

2012. ápr. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Snapette ***** válasza:
53%
Erről sosem beszéltetek, mielőtt gyereket vállaltatok?
2012. ápr. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%

Úgyis te mondod be majd a szülőszobán a nevét, azt mondasz amit akarsz, másodiknak meg mond a Lászlót, had örüljenek. Te vagy az anyja, könyörgöm! És mi az hogy nem tartozhatsz akkor a családba?!? Hihetetlen idióta emberek vannak!

Párod mit mond amúgy? Nem érzi hogy ez egy baromság?

2012. ápr. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk is ez volt a helyzet. Szerencsére két lányom van. Most már ha lenne harmadik, belemennének hogy ne a férjem, és apósom nevét kapja. Meg többször ki is jelentettem hogy nem fogom úgy nevezni mint a férjemet. Szerencsére ezzel a férjem is egyetért. Én leszek ott a szülőágyon én mondom meg a nevét. Utána a nagyszülők ezen bosszankodnak is egy kicsit, talán az első hetekben még Lacikázni fogják a kisfiadat, de utána megszokják majd a rendes nevét. Ne aggódj e miatt!
2012. ápr. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
78%

Te vagy az anyja,azt a nevet add neki amelyiket TE akarod,ha vita lesz,akkor vita lesz,a te gyereked,ők meg úgy is szeretni fogják ha Jancsika lesz,hisz az unokájuk!

Majd megbékélnek!

2012. ápr. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
46%
Második névként nem lehetséges? Mi így egyeztünk ki, nekem sem tetszett a férjem neve, kapta második névként, a nagyszülők Józsikázzák, én meg a másik nevén hívom. Már megszokta.
2012. ápr. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
19%
Én is ebben a helyzetben vagyok, nekünk az első baba kislány lett, most 18 hetes vagyok és kis legény van a pocimban László lesz az apja, a nagyapja... után. Az elején próbálkoztam 3. névvel, de ha rajtam kívül mindenki Lacinak hívná nincs sok értelme szerintem. Kértem a páromat, hogy legalább ő hívja úgy, ahogy én, de az mondta neki Laci lesz a kisfia, így Laci lesz... Én már megbarátkoztam vele, akkor is az én kicsikém lesz! :) Próbálj meg te is megbarátkozni a gondolattal! Én mondjuk az első babaánál tutira éreztem, hogy kislány lesz és mindenki csak legyintatt, amíg meg nem kaptuk az első képet a nunijáról, így ennyivel több időm volt megbarátkozni a dologgal. :))
2012. ápr. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Az én párom is László nálunk nem tradíció, de ha fiú lett volna egyik nevének azt adtuk volna. Keress valami szép nevet ami neked tetszik, és másodiknak még lehet László, akkor nem lesz a családban sem gond, és te is hívhatod úgy a gyereket ahogy szeretnéd. Nálunk egyébként kislány lesz, most 18 hetes és már a negyedik lány :-) jó babavárást.
2012. ápr. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!