Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem akarok senkit idegesiteni,...

Nem akarok senkit idegesiteni, de olvastam, hogy ha ikerterhesseggel kezdodik es az egyik felszivodik, akkor a baba eselyes a rendellenessegekre? Vagy vegzetes komplikaciok lehetnek szules soran

Figyelt kérdés
ti hallottatok mar errol?mi ennek a neve,ra keresnek-nekem igy indult
2012. jan. 16. 08:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Olvasni mindent lehet. Mindre akad is példa.

Nekem nem egy ismerősömnek indult ikerterhességnek a terhessége, végül csak egy baba lett, épen, egészségesen. Sőt elég sok terhesség indul annak, csak még korán felszívódik az egyik magzat!

2012. jan. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Férjemnek mind a három tesója ikerterhességnek indult és makk egészségesek!

Biztos van példa az olvasmányodra is,de itt nem történt semmi baj!:)

2012. jan. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Éppen fordítva van, szerintem te egy kirívó esetet olvashattál. Ha az egyik embrió elhal, a másiknak még van esélye ugyanúgy fejlődni, mint bárki másnak. Ellenben ha megmarad mindkettő (vagy még több) baba, akkor van nagyobb esély komplikációkra, problémákra mind az anyánál, mind a magzatoknál. Én is sok olyat ismerek, aki ikerként indult, és egészségben megszületett. Ellenben szinte az összes ikres ismerősöm, és mi magunk is a babáinkkal szembesültünk sok problémával, ami megkeserítette a várandósságot, a szülést, meg az utána jövőket is. Persze a dupla öröm kárpótolja az embert, ha végül rendbe jönnek a dolgok.

Jó egészséget és boldog babavárást kívánok!

2012. jan. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
a húgom ikreknek indult,ráadásul anyu már 40 volt akkor.makk egészséges csajszi.
2012. jan. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem, ez abszolút nem igaz, valószínűleg akár kétszer annyi ikerterhesség foganhat, mint amennyi világra jön. Ez csak valami mendemonda. Főleg, ha kétpetéjű ikrek, egypetéjűeknél talán lehetne alapja, ha abból indulok ki, hogy valamilyen végzetes genetikai hiba folytán szívódik fel az egyik embrió, de ez sem biztos... Kétpetéjűeknél végképp nem hinném, hogy kockázatot jelentene ez. De gondolj bele, akkor a lombikból, ahol ötöt ültetnek be, és mondjuk három felszívódik, nem maradna meg legtöbbször egy sem?
2012. jan. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ikertesóm, csak felszívódott,és makk egészséges vagyok! :)És simán születettm,sőt anyát mégmeg sem "kínoztam" mert fájásgyengeséggel szült!

Amitb én nem örököltem! :)


2 éves kislány és 23 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. jan. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A masodik terhessegem indult ikerterhessegnek, az elso baba felszivodott koran. Terhesseg alatt semmi gond nem volt ebbol soha, a baba is egeszseges, szulesnel annyi volt a komplikacio, hogy a mehlepeny nagyon furcsan nezett ki, mintha a felszivodott embrio a mehlepenyre tapadt volna ra. Rosszul is valt le es kaparni kellett szules utan. Igazabol ez nem hatalmas komplikacio, hiszen eszrevettek, ez a lenyeg. Es az sem biztos, hogy emiatt volt, mert amugy is van problemam az errendszeremmel, a rosszul levalt mehlepenyre igy nagy eselyem volt.
2012. jan. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Barátnőm terhessége hármas ikernek indult (spontán), végül 1 baba maradt meg, makk egészséges.
2012. jan. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A terhességem ikerterhességnek indult, a 13. hét körül halt el az egyik baba. A fiam teljesen egészséges, okos és gyönyörű! :)
2012. jan. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem lett volna egy ikertestvérem, de felszívódott.Én megmaradtam.De nincs semmi bajom, egészséges vagyok!!!
2012. máj. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!