Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes Nöknek kell tb-t fizetni?

Terhes Nöknek kell tb-t fizetni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok még nem dolgoztam sehol,iskolába nem járok már.úgy tünik hogy terhes vagyok,de még nem mertem elmenni orvoshoz mert nincs tb-m és ezért szeretnék segitséget kérni hogy ez hogyan müködik..
2012. ápr. 9. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
20%

gratulálok. ha nem dolgozol, és még tb-d sincs, akkor miért nem lehet védekezni?

anyukám, egy doboz jobb gumi 600ft, a tb egy hónapra 6400.


csóri gyereket inkább vetesd el, vagy add örökbe, mert nem lesz miből eltartanod, és nem hiszem, hogy jogod van egy kezdődő életet tönkretenni a saját felelőtlenséged és ostobaságod miatt.

2012. ápr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem értem, miért nem lehet értelmesen válaszolni! Nem tudhatod, hogy nem védekeztek. Még az óvszer sem száz százalék! Amúgy meg a legtöbb ember mondaná ezt a nagyszüleinek, dédszüleinek akik háborúban, háború után szültek, hogy felelőtlenek nem tudják eltartani és vetessék el! Dédim húsvétkor nem sonkát főzőtt, hanem káposztafőzeléket! Vasárnapi kenyérért ment tüntetni a tanácsháza elé terhesen, mert vasárnapra nem járt, amiért meg is akarták verni! Mégis négy gyereket felnevelt tisztességben, szeretetben!Pedig akkoriban padlássöprés volt, nem pedig családi adókedvezmény, meg családi pótlék, meg gyes/gyed meg minden. Hagyjuk már ezt az egészet, hogy nem tudja felnevelni! Abortusz helyett ott az örökbeadás! Sajnos nem tudok én sem segíteni, én sem tudom, hogy működik ez a tb-rendszer... itt tudsz tájékozódni !!!! [link]
2012. ápr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Minél hamarabb rendezd a tb-t, és igen, attól hogy terhes vagy kell magad után fizetni az összeget,amit már az első válaszoló is írt...
2012. ápr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
Második vagyok. Az elsőhöz szólnék: Nem hiszem, hogy joga van egy kezdődő életet tönkretenni azzal, hogy megöli! Régebben a nemkívánatos gyerekeket utcára tették, ami egyenlő a manapság elharapódzó abortuszokkal! Nem tudom, neked van-e gyereked, de képes lettél volna megölni? mondjuk szülés után? Ugyanaz.
2012. ápr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Igen, fizetned kell magad után a tb-t.

Ha megszültél, onnantól nem kell fizetned, de addig igen.


Ha nem fizeted, akkor is ellátnak, mert a terhesgondozás ingyenes, de az OEP lejelenti a NAV felé, hogy nincs tb-d, és visszamenőleg rád verik, késedelmi pótlékkal együtt.

2012. ápr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Az elsőből biztosan az irigység beszél,mert neki nem sikerül teherbe esni!

Lehet a kicsi apukájának jó munkahelye vagy akár cége is!


Én fizettem magam után a Tb-t amíg terhes voltam,szülés után 3 évig amíg gyesen vagy biztosított is vagy,akkor majd nem kell fizesd.

2012. ápr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Helyi önkormányzatnál meg tudod igényelni h egy évig fizesse az önkormányzat a Tb-det. Igazolni kell mennyi a családban az 1 főre eső jövedelem, és ha nem haladja meg az előírt mértéket (nem tudom mennyi az) akkor megkapod.
2012. ápr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Az első válaszadó egyszerűen ostoba. Emellett lehet, hogy a sárga irigység beszél belőle valóban. Nem tudom miért kell ilyen bunkó módon válaszolgatni itt.
2012. ápr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Be kell menni az Apeh-hez, kitöltesz egy papírt, és adnak csekket, 6390 Ft most a havi tb járulék! A gyermek születése után nem kell fizetni, hisz akkor vonják! Ha az egy főre jutó kereset nagyon kevés, a helyi önkormányzat fizeti helyetted!
2012. ápr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen..Az elsö kommentelö véleménye meg nem érdekel,teljesen nem ez volt a kérdés..de tényleg köszönöm mindenkinek :) holnap intézem is.
2012. ápr. 9. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!