Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, aki gyógyszer...

Van itt olyan, aki gyógyszer mellett esett teherbe? ( nem minden második tinimamira gondolok, mert náluk most "ez a divat", hanem érett, felnőtt nőkre, akik nem hazudnak! )

Figyelt kérdés
lett valami baja a babának? még nem terveztük, de nem gond, hogy jött! viszont nagyon aggódom, hogy a sok felesleges bogyótól lehet-e valami károsodás benne..?
2012. ápr. 10. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia nem rólam van szó de ismerek egy csajt aki fog. Gátló melett lett terhes és nem tudott róla azthitte hogy csak meghizott és szedte ugyanúgy tovább a tabit amíg rá nem jött hogy terhes. Azóta van egy teljesen egészsèges 2 éves kislánya.
2012. ápr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyugodj meg, ettől nem lesz baja!


Én azon peches (vagy inkább szerencsés?) emberek közé tartozom, akik gyógyszer mellett lettek terhesek ráadásul 2X!


Amikor a fiammal terhes lettem 27 évesen (6 évnyi gyógyszer után), a doki csak mosolygott és bólogatott, hogy "Aha, persze, biztos rendesen szedte...!". Igazából tojt rám magasról. Annyira nem hitt nekem, hogy a végén már én is elhittem, hogy biztos később vettem be egy szemet. A kicsi megszületett, minden rendben volt és van vele.


Másfél évvel a szülés után a párom kérésére ismét elkezdtem fogamzásgátlót szedni, hogy ne kelljen az óvszerrel "elrontani a pillanatot". A doki még vérvételre se küldött el (a háziorvostól kértem beutalót), a kapott eredményre még csak rá sem pillantott, felírt egy hormonbombát, amitől még a tejem is újra beindult. Szóltam, hogy ez nem jó (kivártam a 3 hónapot), erre hasraütés szerűen felírta az egyik legalacsonyabb hormontartalmút (ilyet szedtem más gyártótól más néven a fiammal is)... Vérezgettem, rohangáltam a dokihoz, de ő megnyugtatott, semmi baj, majd hozzászokik a szervezetem és elmúlik a pecsételés, csak szedjem rendesen a gyógyszert. Úgy is lett. 5 hónappal később az éves rákszűrésen egy másik orvos, Uh közben gratulált a picihez! Azt hittem viccel, de nem! Ott dobogott a pici szívecskéje. :)

Mint kiderült a vérezgetés azért maradt abba, mert terhes lettem. A megvonásos vérzésem jelentkezett, így nem gyanakodtam.

Most nem hagytam magam, tudom, hogy rendesen szedtem! Az előző terhességemből kiindulva egy naptárban vezettem, hogy mikor veszem be a gyógyszert ill. észlelek-e valami rendelleneset (hányás, hasmenés...). Ez az orvos végre komolyan vesz és nem csak kinevet. Ő például nem találta olyan megnyugtatónak az előző leleteimet. Szülés után még vár rám egy-két vizsgálat, mert félő, hogy hormonzavarom is van és még az IR-t sem zárták ki. :(


Most vagyok 14 hetes. Igazából 2 év múlva terveztük a kistesót, de ha jönni akar, jöjjön, szeretettel várjuk!


Ha úgy érzed jó lenne valakinek legalább leírni a félelmeidet vagy csak szeretnél valamit kérdezni, nyugodtan írj privátot. Anno a fiamnál én is 5 orvost és számtalan ismerőst faggattam végig, hogy mi baja lehet a kicsinek a gyógyszertől.

2012. ápr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Személyesen sajnos én már nem is ismerhettem, de Anyósom járt így. Ő az Ovidont szedte rendszeresen. Az utcában rajta kívül másik 3 nő lett terhes. A férjem egészséges. :) Meg ma már olyan alacsony hatóanyag tartalmú gyógyszerek vannak, hogy nem károsítják a babát!
2012. ápr. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, azért ez egy kicsit megnyugtatott! már van egy kisfiunk, őt terveztük, viszont két évet akartunk még várni, de úgy tűnik a sors elrendezte :) engem is jóformán letámadott az orvos, hogy ha rendesen szedik, akkor bizony nem lesz abból baba. nem a francokat.. tisztában vagyok vele, hogy mi kivételes esetek vagyunk, mert ez tényleg nem gyakran fordul elő, de igenis előfordul. és baromira kellemetlen tényleg, hogy hülyének néznek. például nekem mindennap ugyanarra az időpontra be volt állítva egy riasztás, nehogy véletlenül még csak egy perccel később is vegyem be a nagy rohanás-kapkodás-etetés-kutyaséta közepette. és még azon kívül, hogy az orvos hitetlenkedett, az asszisztens is húzta-vonta a szemöldökét meg sóhajtozott.. mintha az ő problémája lenne! irtózatosan bosszantó, hogy milyen aljas módon lenézik az embert, nem hisznek neki. na mindegy is, ez volt a felháborodás része. mindenesetre annyi már biztos, hogy azóta orvost váltottam, de ennek az "újnak" még nem is mertem mondani, hogy így lettem babás, őszintén félek. tudom, ezt félre kéne tennem, sőt akarom is, a legközelebbi vizsgálatnál meg is kérdezem, mi ilyenkor a teendő, na meg szeretnék egy alapos kivizsgálást is! egyébként hasonlóan vérezgettem a gyógyszertől, mint Te, de nekem is csak ezt mondták, hogy idő kell még átáll rá a szervezetem. nagyon egy cipőben járunk, ráadásul a terhességi hét is igen közeli :) én 16 hetes vagyok és van egy 3 éves kisfiam. ha gondolod és van kedved beszélgethetnénk, hogy kivel miújság, hogy vagyunk :)
2012. ápr. 10. 16:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Hanyadik hétig szedted? Az első hónapban a megtermékenyített petesejt egy nagy őssejt, annak te túl sokat nem tudsz ártani, legfeljebb a megtapadását nehezítheted, de ha már megtapadt, magának a sejtenek baja nem lesz se gyógyszertől, se cigitől, se alkoholtól. A 6. hétig a sejtek korlátlan regenerálódásra képesek, az őssejt tulajdonságából fakadóan, így bármilyen kialakult "defektet" automatikusan kijavitanak maguktól. Ezután a sejtek már elkezdenek szervekké specializálódni, ilyenkor már azért nem jó "megpiszkálni". Ha viszont gyógyszer mellett estél teherbe és maradt meg a baba, akkor biztos lehetsz benne, hogy ez az a bizonyos "mindent bele" baba, egy jó adag életigenléssel, egy igazi kis "túlélő" alkat! :) Mint az én babám. Most vagyok 33 hetes. Ilyen sima terhességről mint az enyém, még nem is hallottam, a gyerek a felvételeken gyönyörű, és a nonstop nyargalásából ítélve "meglehetősen fejlett" az idegrendszere...:)))) 3 hetes terhesen még gyógyszert szedtem, abbahagytam, mert elkezdtem gyanakodni a mellfeszülésre. De 5 hetes korig töménytelen cigi, és két csúnyára sikerült görbe este (szerelmi bánat...), aztán még volt egy 2 napos utazásom, költözésem 75 kilóval 8 hetesen, illetve ugye naponta használtam azt az abtronikot, szépen rácsatoltam a hasizmomra, ami teljesen elektromossággal meg rezgésekkel "kedveskedett" a gyereknek, akiről akkor még nem tudtam. Szóval én úgy voltam vele, ha ez a szegény gyerek ennyi mindent kibírt már tőlem, akkor már ezek után megemelem a kalapomat, hogy ilyen "szívós kölköt" még nem láttam :). Szóval ezek után tényleg biztos vagyok benne (és látom is), hogy nagyon erős, és egészséges gyerek hála Istennek :)...
2012. ápr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nem lesz baja. első fiam bogyó mellett született sőt még szünetet sem hagytam mert épp nyaralás miatt tolni akartam a mensit így még egy levéllel végig szedtem mire kiderült hogy terhes vagyok. ha nem tolom el akkor már valószínű amúgy sem jött volna meg. a fiam ma 6 éves és egészséges.
2012. ápr. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5/6

ez édes :) nyargalászott :D olyan kis aktívak tudnak lenni! az én kisfiam anno mindig el akart bújkálni, takargatta az arcát és kalimpált a lábaival (gondolta magában: naa, ne nyaggassatok, hagyjatok már békében), így 3 évesen is kis szégyenlős gyerkőc, de ha megnyílik valakinek, akkor viszont irtózatosan rossz és nagyszájú tud lenni. 4 hétig szedtem még a tabit, aztán mikor jött a 7 napos szünet, akkor vártam, vártam és mire az ötödik nap sem akart jönni, csináltam egy tesztet, ami pozitív lett. rá két nappal protekcióval bekerültem az orvoshoz, aki akkor azt mondta, hogy kb. 4-5 hetes, nagyon korai terhesség. őszintén megnyugtatott, hogy a Ti kicsikéitek is egészségesen születtek, remélem velem sem babrál ki az élet. egyelőre úgy néz ki, hogy mindene ép és egészséges, csak kicsit aggódom, nehogy később derüljön ki valami.

ma megyek orvoshoz, alig várom, hogy lássam! :)

Nektek pedig sok erőt a gyerkőcökhöz és még egyszer köszönöm!

ölelés

2012. ápr. 11. 11:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem azon se aggódj, hogy később lenne valami baja. Régen sokkal magasabb hormontartalmú fogamzásgátlók voltak mint ma, és mindig is, és akkor is "sikerült be" baba, fel is nőttek. Én ismerek is egyet akiről tudom, hogy gyógyszer mellett foggant. De azt azért megkérdezném, hogy neked hogy sikerült? Úgy értem nem volt pl. túl alacsony a hormontartalma annak a gyógyszernek amit szedtél? Esetleg nem régóta szedted és még nem állt be? Nem voltak rá utaló jelek, hogy pl. nem volt egészen szabályos a menzesz? Én pl. arra kezdtem el gyanakodni, hogy egyszer-kétszer korábban jött meg, de mire utánajártam volna, már baba lett belőle. És még azt szeretném kérdezni, hogy gondolkoztál már azon, hogy ezek után hogy fogtok védekezni? Merthogy nekem pl. hideglelésem van az óvszertől, a gyógyszerrel viszont már egyszer "megjártam", most nem tudom, hogy ezek után merjek megint gyógyszert szedni, hátha ezúttal nem én leszek a második egy ezrelék...? Te hogy vagy ezzel?
2012. ápr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, és milyen gyógyszert szedtél?
2012. ápr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
szia! én lindynette 20-at szedtem. ezzel volt, hogy előfordult kis vérezgetés, vagyis inkább barnázás, aztán megint semmi, aztán megint ezek a tünetek.. de mivel előtte mást szedtem, ezért gondoltam és az orvos is mondta aztán későbbiekben, hogy kell egy kis idő, mire átáll a szervezetem rá. a mensijeim sem napra pontosan jöttek, de a hét napos szünet alatt mindig érkezett, így nem is gondoltam, hogy ilyenek is számíthatnak. én abban biztos vagyok, hogy gyógyszert többet nem akarok szedni, mert most ez a baba még oké, de három nekem már sok lenne. vagy ne adj isten négy.. nem bízom ezek után semmiféle tablettában. én a pesszáriumon és a spirálon egyaránt gondolkodok, de a spirál elég ijesztő, ha belegondolok hova teszik.. Te min gondolkodtál?
2012. ápr. 12. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!