Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A különböző színű babaruhákat...

A különböző színű babaruhákat egybe mossátok?

Figyelt kérdés
Nyilván nem telik meg a mosógép egyszínű ruhákkal, ugye nem eresztik a színűket? Van rózsaszín, fehér, kék. Nem fogják meg egymást?
2012. ápr. 11. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem csak, hogy egybe, hanem a mi ruháinkat is "belekeverem". Persze azért feketét fehérrel nem, de rózsaszínt, sárgát, kéket, fehéret, zöldet mosok egybe. Ha van olyan amiről tudom, hogy fog vagy élénk színű és új akkor nem teszem bele a közösbe. A sötét színűeket pedig a pirosakkal mosom egybe.
2012. ápr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én világos és sötét szín szerint válogatok.

Illetve, ha van olyan, amiről tudom, hogy nem fog, akkor azt is a világosakkal mosom.

Amúgy a rózsaszín, fehér nyugodtan mehet egybe, ha a kék világos és nem nagyon sötét, akkor az is, bár ha sötét is, attól még nem biztos, hogy fog is. Mosás előtt, ha beleteszed egy kis vízbe külön és nem ereszti a színét, akkor nyugodtan moshatod a világosakkal.

2012. ápr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fehéreket külön, színeseket külön. A fehér hogy meglegyen egy mosás, hozzá teszem a lepedőt, textil pelenkákat, a színes hét pedig a plédjét, vagy ágyneműjét. 6 hónapos kora után, már a mi ruháinkkal mostam!
2012. ápr. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az a baj, hogy fehér van 1rugi, 1body, 2 lepedő. A textilpelenkákat már kimostam, mert azokat kaptuk (persze nem használt), de 60 fokon mostam, a ruhákat az újakat akarom egy adagba, a használtakat meg külön. Amúgy a kék is világos, úgyhogy nem hiszem, hogy gond lesz.
2012. ápr. 11. 11:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a babám dolgit külön mosom! viszont nem jön össze annyi, h külön mossam szín szerint! Még eddig nem fogott össze semmi semmit! Szerintem bátran rakd egybe! Jah és 40fokon mosom a ruhákat és utána ugye kivasalom!

2012. ápr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az újakat és a használtakat nem kell külön mosni, válogasd csak szín szerint, hogy sötét illetve világos. Újszülött ruhában nem igazán van olyan, ami fog is, így a fehér is mehet a kék meg a rózsaszín közé.
2012. ápr. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A mi ruháinktól teljesen külön mosom a gyerekekét, külön a fehéret, a színeseket és a farmert. Általában a jobb minőségű ruhák nem fognak, de biztonság kedvéért használok színvédő kendőt, nekünk nagyon bevált. A lányoknak van fekete alapon fehér pöttyös harisnyájuk, azt is beteszem a színesekhez, de nem fogja meg. Az ágyneműhuzatot, törülközőket külön mosom, azokat magasabb hőfokon. Ha nem telik meg a gép, használj féltöltés programot.
2012. ápr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a mieinkkel mostam a gyerekekét is. Az első gyereknél mostam külön még az elején.

A színek. Világos rózsaszínt a fehérekkel együtt mostam, ha nem telt meg a gép.

De van színfogó is, ha netán az egyik fogna.


Már vegyesebben mosok mert muszáj, gyorsan piszkolódnak és lassan száradnak... Ha új ruhát veszek (sötétebb) azt a színesekkel-feketékkel mosom, mert ha fog, akkor gáz. De egy idő után ha nincs gond és muszáj akkor beteszem a világosak közé.

2012. ápr. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó tanácsot! Külön mosom a mi ruháinkat meg a babáét. Tudo, hogy hülyeség, de a használtak, némelyik nem tudom hol lehetett, de elég fura szaguk van, azért mosom külön.
2012. ápr. 11. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!