Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyiben volt hasonló ill....

Mennyiben volt hasonló ill. különböző a két/három/stb. terhességed?

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 05:59
 1/6 anonim ***** válasza:

engem az elsö nagyon megviselt.

elsö trimeszter vérzés

második trimeszter görcsök

utolsó trimeszter kiütések ezrei


végig keményedtem, húzodott, fájt mindenem.


most 18 hetes vagyok de alig érzem hogy terhes lennék.

az elsö trimeszteres rossz közérzet megvolt mindkettönél, de most a másodiknál nem fáj semmim sem.

2012. febr. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első várandósságom könnyű volt és felhőtlen. Nem voltam rosszul. A végére volt némi terhescukrom, de diéta mellett rendben volt. Burokrepedéssel kezdődött a szülés és víkuummal ért véget. 12 éves a fiam. Második terhességem is felhőtlen,rosszullétmentes volt, szintén cukorbetegség volt a végére, de nem volt gond. Viszont elfogyott a magzatvizem, így a szülés húzós volt. 10 éves a gyerkőc. Harmadik terhességem szintén rosszullét mentes volt, felhőtlen, végig diétáztam, álomszüléssel ért véget, csodálatos élmény volt. Most 5 éves a gyerkőc. Negyedik terhességem elején barnáztam elég sokáig. Aztán keményedtem, magnézium mellett jobb volt. Aztán amnio miatt feküdtem, majd feküdtem keményedések miatt. Végig diéta. 28.héten vérzéssel kórház, majd egy hét után, otthon két hét szigorú fekvés. 33 hetesen cukorprofil, majd kicsi baba miatt 37. hét végéig kórház, fekvés. 39. hét elején kontroll UH után szülésindítás. Egészséges, most 10 hónapos gyönyörűségem lett. Bármelyiket újra végig csinálnám, ha kellene.
2012. febr. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első baba:

1. trimeszter - hányás, émelygés, állandó alvás

2. trimeszter - az égvilágon semmi probléma, csúcs jól voltam

3. trimeszter - vizesedtem, de semmi gond nem volt

szülés: magától indult, hosszú volt és kemény, de beavatkozásmentes, máig szép élmény


2. babó:

1. trimeszter - néha émelygés, de semmi extra

2. trimeszter - semmi gond, egy hegyet el tudtam volna hordani

3. trimeszter - vizesedés, de nem komoly

szülés: két óra alatt pikk-pakk, szintén beavatkozásmentesen


3. babó:

1. trimeszter - nagyon durván végighánytam, gyomorégés és minden, ami kellemetlen

2. trimeszter - alapból jól vagyok, de hajlamosabb a betegségekre, mindig elkapok valamit, ha épp nem, akkor alig veszem észre, hogy várandós vagyok

Itt tartok most, a többiről majd később tudok beszámolni. :-)

2012. febr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A másodikkal vagyok 17 hetes, de eddig mindenben más, mint az elsővel.

Állandóan hányinger, hányás, gyengeség keseríti az örömömet. Az elsővel csak émelyegtem.

2012. febr. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1.:végig hánytam,de más bajom nem volt.A szülés gyors(vajúdással 4 óra),beavatkozás mentes volt.

2.:"csak" a 16. hétig hánytam,más baj nem volt.Megint gyorsan szültem(vajúdással 3 óra)szintén beavatkozás mentesen.

3.:6 hetes terhes vagyok,semmi hányinger,hányás,csak a cicim fáj.Remélem megint gyors és beavatkozás mentes szülésem lesz.

2012. febr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindkét terhesség szép volt. Mindkettőnélk 5 hét 3 naposan elkezdtem proeszteronhiány miatt pecsételni, de utrogestantol elmúlt.


az elsőnél a bőröm viszketett, ahogyan nyúlt, de csíkok nem lettek. meg feszül az alhasam, ahogyan a méhtartó szalagok nyúltak.

a másodiknál semmi ilyen nem volt.

mindekettőnél 66 kilósan mentem szülni. az első szülés is könnyű volt, de a második... ott éppen beérünk a szülőszobába. :) azon viccelődünk, hogy harmadik gyereket már amiatt sem vállalunk, hogy nem akarunk a kocsiban szülni.


szóval nekem nagyon hasonló volt :)

2012. febr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!