Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól érdemes elkezdeni...

Mikortól érdemes elkezdeni mosni, vasalni a babaruhákat?

Figyelt kérdés
Ma pont 25 hetes vagyok, már annyira szeretném mosni meg ilyenek, de kicsit a babona is visszatart. Mikortól érdemes kimosni, már mint ki mikor kezdte el kimosni, vasalni? Meg a mosópor is speciálisan babáknak való legyen, vagy elég az öblítő, ami babáknak való? Ti mivel mostok?

2012. febr. 9. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

szia tünci :)

ráérsz még.

én a 35 hét után kezdtem el mosni, vasalni a ruhákat

mosópor Ariell volt, öblítő meg semmi, elég illata volt így is a ruháknak, de van már olyan ami kifejezetten babáknak való mosópor/gél próbáld azzal

de szerintem ráérsz még később !!

2012. febr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igyekszem még bírni magammal :)
2012. febr. 9. 17:06
 3/10 anonim ***** válasza:

szia nekem a védőnő ezeket ajánlotta akkoriban

ariel,biopon,tomi, az a lényeg 1-éves korig 1-fajtát használj

én is babonás voltam így megvártam a 7-hónapot,hogy betöltsem és utána szinte hetente újra mostam vasaltam a rucikat mivel aránylag frissnek kellett lennie a mosásnak,de olyan jó volt,és állandóan rendezkedtem,de szerintem 36h mindenki csináljon meg mindent én is 37h szűltem

2012. febr. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi a 30. héten kezdtünk el vásárolni, ruhácskákat is akkor kezdtünk el venni. Ki is mostam őket folyamatosan, és ülve vasalgattam ki. De még mindig szeretnék majd venni párat. Nekem a védőnőm nem mondta, hogy speciális mosószer kellene, múltkor volt itt, megnézte csak, hogy mi minden van, mi kellene még.

Én folyékony Ariellel (Ariel gold) mostam, az nagyon jó szerintem. Öblítőt Lenort használunk (amin kislány van, világoskék, világoszöld), azt használtam a babaruháknál is.

Boldog Babavárást!

35h kismama

2012. febr. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!!! :)
2012. febr. 9. 19:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Én nem babonából nem foglalkoztam vele eddig, hanem mert ha túl korán kimosod meg vasalod őket, akkor kezdheted újra 32. hét után :)

29 hkm.

2012. febr. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én ha újrakezdhetném a terhességet, akkor előbb nekiálltam volna. A hétvégén töltöm be a 35 hetet, mostanra mostam ki mindent, és most kéne elkezdeni vasalni, csakhogy már annyira fáj mindenem, hogy szinte csak feküdni tudok. Nem tudom rá tudom-e venni magam a vasalásra egyáltalán. Párom meg akarta csinálni, de nem szívesen bíznám rá, annyit bénázik ilyesmikkel szegénykém, még tönkretenné a ruhácskákat. Az is lehet, hogy nem lesznek kivasalva a cuccok... Az sem tragédia egyébként, mert vasalás után úgysem tudod sterilen tartani. Bár én szerettem volna, ha minden szépen precízen vasalva várja a babát a szekrényben. De az a lényeg, hogy ki legyen mosva, tiszta legyen.

Én Dreft babyt használtam a mosáshoz a biztonság kedvéért, és Coccolino Sensitive öblítőt. Olyan jó babaillat volt, amíg száradt a cucc :) Mosás előtt meg indítottam üresen egy 95 fokos programot ecettel, hogy tiszta és baci-mentes legyen a mosógép.

2012. febr. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2012. febr. 10. 10:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Én az utolsó válaszolotól kérdezném hogy a mosógépe nem e maradt ecetes illatú?Mert én amikor kipróbáltam így kimosni a gépet még 3-4 adag mosás után is éreztem.

Te hogy csinálod?

2012. febr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Közvetlenül a mosás után még érezni, de miután kiszellőzött a mosógép én nem éreztem. Havonta egyszer át szoktam mosni ecettel a vízkő miatt, utána meg kitisztítom a szűrőt. Aztán a gépet nyitva hagyom amíg kiszárad, másnapra nincs ecetszaga.

Lehet, hogy a mosógéptől függ, hogy mennyire marad meg a szag, nem tudom... Az enyém elöltöltős.

2012. febr. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!