Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kötelező elmenni az első 12...

Kötelező elmenni az első 12 hétben a védőnőhöz, vagy nem baj, ha csak a 13. héten jutok el hozzá?

Figyelt kérdés

Ugyanis két hétre megyünk nyaralni, és csak a 12. hetem betöltése után érek haza, előtte pedig már nincs időm elmenni...

Úgy értettem a kötelezőt, hogy nem vesztem el a jogomat az egyszeri anyasági segélyre,ugye?


2009. jún. 18. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem veszted el, ha a maradék x hétben el tudsz(akarsz) menni legalább 4szer a kiskönyveddel terhestanácsadásra.

Legalábbis én eddig 3 különböző megye nagyvárosában részesültem terhesgondozásban és mind3szor így volt, a kiskönyvet csak a védőnő tudta odaadni és ha mondjuk mentem 12 hetesen (UH-ra ill.terhesgondozásra) majd 18 hetesen, 28.hetesen és 36 hetesen gondozóba akkor megvolt a 4.

De a mostani terhességemnél pl. nem pecsételtek az első 15 hétben a kiskönyvembe pedig ott voltam, most rohangálhatok utána 2 kisgyerekkel a gondozóba hogy "behozzam" magam pecsétügyben..

28 hetes vagyok.

2009. jún. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Legalább hívd fel a védőnőt, biztos meg lehet vele beszélni, úgyis majd időpontot kell vele egyeztetni a találkozóhoz.
2009. jún. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!



első válaszolónak: most még 1 pecsétért mész be, vagy visszamenőleg akarod beíratni az elsőt?

2009. jún. 18. 13:49
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, de a 12 heti genetikai uh kötelező és arra a védőnőd ad beutalót! És a dawn kór szűréshez szükséges vért is a 11-12 héten kell levenni, amennyiben megcsináltatod. A 12. heti uh-ra mikor mész, ha 2 hétre elutaztok? Vagy arra már megvan a beutalód? Gondolom, bocs, ez hülye kérdés volt, azt azért senki sem hagyná ki!
2009. jún. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

utolsó hozzászólónak:

én nem kórházba járok, hanem a magándokimhoz, aki kórházban, hétvégén vizsgál - csinálja-csinálta a vizsgálataimat.

2009. jún. 18. 13:58
 6/12 anonim ***** válasza:

Értem, akkor nyugodtan halaszd el a védőnőt! Ja, és az anyaságihoz szükséges igazolást a kórházban állítják ki a kiskönyved alapján, ahol látni fogják hogy renszeres terhesgondozásban vettél részt ha elfelejtett pecsételni a dokid akkor is, ne aggódj ezen. Nálunk a védőnő nem pecsétel, még sose láttam nála pecsétet, máshol igen?

17 hetes + 19 hós

2009. jún. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

ok, csak ugye a kiskönyvet azt a védőnő adja...

hülyeség ez az egész cécó a kötelező terhesgondozással, én mindent jól szeretnék csinálni a baba körül, meg a terhesség alatt is, de remélem nem néztek hülyének, ha én inkább egy orvos gondjaira szeretném bízni magam, mint egy védőnőjére...

2009. jún. 18. 14:12
 8/12 A kérdező kommentje:
nálam ez azért is fura kérdés, mert a dokim nem ott rendel, ahol lakom (és ahol a baba is lakni fog), tehát ahol a védőnő van. a vizsgálataimat nem a védőnő fogja kiírni, mert más megyében készülnek a vizsgálatok! ezért nem értem a mizériát.
2009. jún. 18. 14:15
 9/12 anonim ***** válasza:
csak az egyik kismami kommentjere: nalunk pecsetel a vedönö, kiskönyvbe minden gondozason. (ugy mint a dokiknak neki is vmi szama van rajta meg a neve)
2009. jún. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, én a fiammal a 16. héten jutottam el először hozzá, mert addig annyira hánytam, hogy a kórház és az otthon között ingáztam csak, utána lettem jobban és tudtam elmenni hozzá. Nem volt belőle probléma. Most szintén így jártam és csak a 14. héten szereztem meg a kiskönyvemet.
2009. jún. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!