Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gond az, ha nem szedem tovább...

Gond az, ha nem szedem tovább a terhes vitamint? Többi lent.

Figyelt kérdés
Eddig Elevitet szedtem, de nagyon nem vagyok vele megelégedve. Sajnos nem tudok minden nap annyi gyümölcsöt és zöldséget bevinni a szervezetembe, amennyit szeretnék, esetleg annyit tudok tenni, hogy reggel megeszek egy almát, délután egy banánt esetleg, este pedig paradicsomot, újhagymát, vagy ilyesmit. Nem tudom, ez elegendő lesz-e kettőnknek, de azt tudom, hogy ahogy elhagytam a terhesvitamint, megálltam a hízásban is. Amíg szedtem, kb. 2 óránként éhes voltam és ha nem jutottam valami kajához, akkor rosszul lettem. Amióta viszont nem szedem (1 hete) elég a napi három étkezés és kevesebb mennyiség, mint amennyit a vitaminnal megkívánt a szervezetem. Olvastam már, hogy a Femibiont nagyon dicsérik. Nektek mi a véleményetek róla? Mindenképpen olyat szeretnék szedni, amitől nem jönnek elő ezek a "tünetek". Előre is köszönöm a válaszaitokat.
2012. ápr. 12. 10:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

A Femibion is ugyanúgy étvágyat csinál, én azért álltam át rá, mert nem voltam kibékülve az elevitben/gravidában lévő iszonyú mennyiségű vitaminnal, és a szervezetem sem igazán volt. Az étvágyon uralkodni kell, a femibion 400 viszont nagyon szuper. Bár én azt is elhagytam a 32. héten.


36 hetes km

2012. ápr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
17%
Este már hiába eszel gyümölcsöt vagy bármi mást.A szervezet akkor már nem használja fel belöle a fontos rostokat,stb.inkább reggel egyél minnél többet belölük.például régen nem voltak vitaminok és az asszonyok kihordták egészségesen a gyerekeket.ma meg már az ember nem tud mit szedni...
2012. ápr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 coffeez ***** válasza:

Nem kell minden nap szedni! Azt hiszem a 20.hétig minden nap, aztán elég 2x egy héten, és a 30. héttől már nem szükséges. (addigra minden kifejlődött, ami miatt fontos lehet).Persze a gyógyszerre nem ez van írva, nekik az a biznisz ha beszedsz 3 dobozzal(elég drága)Én nővéremtől kaptam egyet a legnagyobb dobozzal,elég is volt végig. Ha megszültél viszont , akkor újra kell szedni, mert az anyatejjel szinte mindent átadsz a babának. Kérdezz rá nőgyógyászodnál! Boldog babvárást!

14 hónapos kisfiú anyukája

2012. ápr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 coffeez ***** válasza:
Ja igen, és minden nap gyümölcs! Soook-sook gyümölcs és nyers zöldség :)
2012. ápr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
(Utolsó, ez az összes így egyben hatalmas tévedés. A vetélések aránya jelenleg 20%, régen 40-60% között mozgott, a magzatvédő vitaminok hatása pedig gyógyszergyár haszonszerzési vágyától, és mindentől függetlenül klinikailag bizonyított. Mondom ezt orvosként, úgy, hogy nincs szerződésem velük. :)) A rostok, tápanyagok, vitaminok pedig este is felszívódnak, más kérdés, hogy senki nem tud annyi zöldséget-gyümölcsöt stb. enni, hogy fedezze a napi szükségleteit. DHA-ból meg pláne nem.)
2012. ápr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Hopp, már nem az utolsónak, hanem a második válaszolónak írtam, amit.
2012. ápr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

igen, ezzel teljesen egyet értek! de régen nem is ilyen élelmiszerek voltak, mint amit most megveszel a boltban.. próbálnék én uralkodni magamon, de ha éhes leszek, akkor nem bírom. úgy érzem semmi erőm, csak az jár a fejemben, hogy fáj a gyomrom, mert ennem kell. köszi Nektek!

első válaszoló: könnyű szülést kívánok Neked és sok erőt, egészséget!

második válaszoló, Neked is köszi :)

2012. ápr. 12. 10:46
 8/19 A kérdező kommentje:
coffeez köszi! eddig napi felet ettem, minden nap. 18. hétben vagyok, s úgy döntöttem egy héten egyszer elég egy egész. de ez az Elevit ez tényleg egy sz.r, már bocsánat. sok boldogságot a babával :)
2012. ápr. 12. 10:48
 9/19 coffeez ***** válasza:
Köszönöm! :) Különben persze egyéni dolog is, de pl nővérem 3 babával is csak ezt szedte és így, ahogy írtam. Mindhárom gyerek (4 7és1,5évesek)egészséges. Nővérem alapból kövér, Ő még fogyott is a várandósság alatt. Ja igen, tényleg azt mondta a doki hogy elég heti 1 is. Különben sokat hízok és megnehezíti a szülést minden felesleges kiló. 18 kilót híztam, 4 kilós baba lett, szülés után már lement 10 kiló, egy hónapon belül már csak 2 kiló pluszom volt. Sok gyümölcs, sok pihenés, és ne idegeskedj! Ez a kulcsa mindennek :) Minden jót Nektek!
2012. ápr. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én Ladeevit-et szedek. Nem csinál nagy étvágyat, az orvosom is ezt ajánlotta, az első lányommal gravidát szedtem, akkor mindig éhes voltam és híztam is mint a bajnok, de most minden oké, 38 hetes kismama vagyok és 9 kilót híztam.
2012. ápr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!