Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most derült ki hogy babát...

Most derült ki hogy babát várok. Eddig E vitamint, Folsavat, Gravidát szedtem, illetve a palástfű teát ittam. Folytassam tovább ezek szedését? Az E vitamin jó a babának is?

Figyelt kérdés
2008. okt. 1. 06:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A Gravidában már van E-vitamin, vas és folsav is, így szerintem ezeket felesleges mellette szedned. A palástfűtea pedig a sikeresebb beágyazódást segíti elő, ez viszont nálad már kipipálva:)) Inkább szedjél MagneB6-ot, az segít a hányingernél és a haskeményedét csökkenti.
2008. okt. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyjából egyetértek az előző válasszal. Én Elevitet szedek, Magne B6-ot és én a folsavat is hasznosnak tartom a 12-14. hétig. Az e vitamint már én sem szedem, csak akkor szedtem, mikor a terhességre készültem. A palástfű teát elhagyhatod, az már megtette hatását. Gratulálok neked!
2008. okt. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem szedni kellett az Elevit mellett folsavat, mert amennyi kell ilyenkor annyi nincs benne sem az Elevitben sem másban. 14. hétig szerintem szedd mellé nyugodtan a folsavat. ártani nem árt. dr. Czeizel Endre is valamelyik nap mondta a reggeliben, hogy milyen fontos a folsav szedése.
2008. okt. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem pont azt javasolta az orvosom (és nagyon örültem neki), hogy nincs szükség semmi szintetikus vitaminokra. Enni kell sok zöldséget, gyümölcsöt, fehérjét, egészségesen étkezni, akkor bekerül a szervezetbe elegendő vitamin és nem kell feleslegesen puffasztani sem magamat sem a babámat a bogyókkal. Nálunk a családban senki nem szedett semmit a terhessége alatt és mindenki egészséges, szép gyermekeknek adott életet. Én sem szedek semmit.
2008. okt. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Az előzményhez hozzátartozik hogy volt egy beteg gyermekem akit félidőben elveszítettem, és azóta két vetélésem. Ezért is próbálok mindent megtenni!

2008. okt. 1. 08:48
 6/8 anonim ***** válasza:

A palástfűt hagyd abba.

Terhesvitamin szedésén kívül egyelőre nincs szükséged más vitaminra.

23 hetes kismama

2008. okt. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már vetélésem, utána rendesen utána olvastam a dolgoknak, illetve 2 dokit is kifaggattam, így nem igazán értek egyet az előttem szólókkal. A dokik (még Czeizel Endre is) azt ajánlják, hogy szedjünk terhesvitamint folsavval kiegészítve (egyik terhesvitamin sem tartalmaz elegendő folsavat). A palásfű teát pedig a terhesség alatt végig érdemes inni, ugyanis az első trimeszterben segít elkerülni a vetélést, később pedig a koraszülés megelőzésére alkalmazható. Egyébként ha rákeresel az interneten, mindenhol leírják ezt a palásfűről, csak szinte mindenki a ciklus második felével azonosítja...

Nagyon boldog, gondtalan babavárást kívánok!

2008. okt. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)))))))))))

Valahogy így gondoltam én is, csak nem voltam benne biztos, gondoltam vagy többen megerősítetek, vagy lebeszéltek.

Pont ma találtam egy cikket, amiben az E vitaminnal való kísérletet írják le habituális vetélőkkel. Pozitív hatást írtak. :)))

2008. okt. 1. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!