Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 missed ab néhány hónapon...

2 missed ab néhány hónapon belül, volt így valaki? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Az előző 2011. szeptemberben,9 hetesen,a másodikat tegnap állapították meg,11 hetesen,hétfőn megyek műtétre.Senki nincs az ismerőseim között hasonló szituban,én meg úgy érzem,az segít a "megbolondulás" ellen,ha már most keresem a kapaszkodókat,lehetőségeket.

Szóval,ha volt valaki hasonló cipőben,megírná,hogyan tovább?Milyen vizsgálatokat érdemes csináltanunk,hogy ez ne ismétlődjön?(37 vagyok,vannak már gyerekeim,nem ebből a kapcsolatból)


2012. ápr. 12. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon sajnálom,hogy ez történt. Nekem is kettő volt,bár nem pár hónap különbséggel, de volt. Adjon erőt,hogy van már gyerek, valami oknál fogva nem születhettek meg ezek a babák. Lehet,hogy betegek lettek volna. Én azt mondtam,hogy inkább most menjenek,mint,hogy betegek legyenek egy életre. Nagyon nehéz ezt feldolgozni. Nekem is vannak gyerekeim, jelenleg is várunk egyet,de ez előtt volt a második m.a(szeptemberben). Minden esetre azért vizsgáltassátok ki magatokat, lehet,hogy épp a párodnál lehet gond. De miért nem műtenek már meg?Nekem pénteken állapították meg és vasárnap reggel 10-kor már a műtőben voltam. Miért kell hétfőig még ezzel élned?Ez olyan szörnyű!!Sok erőt a hétfőhöz és persze utánra is.!
2012. ápr. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az együttérzést.

Sajnos az ember ilyenkor nincs olyan helyzetben,hogy vitatkozzon,biztos nem fértem bele az e heti terveikbe a "privát kis tragédiámmal"


megkérdezhetem,hány hetes vagy most?tettetek valamit,hogy ne ismétlődjön az előző eset?


A dokim genetikai vizsgálatot emlegetett,tudja valaki esetleg,hogy ez pontosan mit takar?


Lehet,hogy a napi 2*1 progi volt túl alacsony dózis?


Annyi kérdésem lenne...

2012. ápr. 13. 10:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia. Mi nem tettünk semmit, nem kellett semmilyen vizsgálat. Gyógyszert se szedtem. A harmadik mensim már nem jött meg és most 23 hetes vagyok. Minden rendben. De többet már tuti nem vállalok, elég lesz! Szép napot!
2012. ápr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi,Neked is
2012. ápr. 13. 14:28
 5/8 anonim válasza:
Szia! Nekem 1,5 éven belül 3 missedem volt, kb. 8 hetesen. Dokit váltottam, aki végre több vizsgálatot is elvégzett. Trombofilia panel, hormonok, nemi betegségek, rubeola. Nem volt semmi gond. Az UH-n derült ki, hogy enyhén szív alakú a méhem és a babák valószínűleg nem jó helyen tapadtak meg, ezért voltak az elhalások. Azt mondta, biztató, hogy már volt egy egészséges, kihordott terhességem. Műtétet nem javasolt, mert nem olyan nagy a beszögellés. Genetikára nem mentünk, mert azt az eljárás, amivel elvégeznék a megtermékenyítést- ha ez a gond- a TB nem támogatja, nekünk meg nincs rá keret. Azt javasolta, hogy próbálkozzak még egy terhességgel- ha bekövetkezik, azonnal ad Utro hüvelykúpot/3*2/, plusz Clexane injekciót/vérhigító/ és a sorsra bízzuk. Ha jó helyen tapad meg a baba, nem lesz semmi baj. Úgyhogy most próbálkozunk 6 hónap után. Mindenképp menj el egy 3 vagy 4D-s UH- ra, az több mindent megmutat. Én sem 1szer voltam már dokinál, de mivel a gépe elavult, nem vette észre a bajt. És válts orvost, ha a dokid nem törődik veled!!Bocsi, ha hosszúra nyúltam- kitartás, ne add fel!
2012. ápr. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia,

köszönöm a választ,hasznos volt.

Tavaly pecsételgettem,utána kaptam a progit,talán túl későn,most egyből a pozi teszt után mentem íratni,tovább is hordtam két héttel a babát,ezért gondoltam,hogy talán a dózis volt kicsi.

Miómám van,nem is egy,viszont ezen még nem problémázott egyik nődoki sem.Tudom,hogy az is kialakulhat ösztogén-túlsúly miatt,ezért is gondolok hormongondra(többek között)


Nem mondták, minek kell vérhigítót szedned,ha a laboreredmények szerint nincs véralvadás-problémád?

2012. ápr. 15. 16:08
 7/8 anonim válasza:
Vérhigítót csak biztos, ami biztos alapon adna a dokim. Ártani nem árt. Mivel már volt egy kihordott terhességem, nem is gondoltam a következőnél, hogy ilyen gond adódhat. A másodiknál is későn kaptam gyógyszert- 2*1 Duphastont. Aztán a 3.nál már kaptam 3*1et. El is kezdett verni a kicsi szíve, ezért a dokim két hét után lecsökkentette az adagot 2*1re- ott állt meg a szívverés. Azóta is szidom magam, hogy hallgattam a dokira, pedig ezeket a gyógyszereket minimum a 12. hétig szedni kell. Úgyhogy dokit váltottam. Ja- az utolsónál azt mondták, hogy nyitott a koponyája, azért halt el. Erre a mostani dokim annyit mondott, hogy egy 2 cm-es embrióról nem lehet ilyen diagnózist felállítani. Szóval bízok benne, hogy most sikerül és talán tél végére egy egészséges gyermeket szülök. Neked is kitartást és bízz benne, hogy sikerül!!
2012. ápr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Biztos,hogy nem adom fel.Neked is sok szerencsét kívánok!

2012. ápr. 17. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!