Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes terhes vagyok, úgy...

10 hetes terhes vagyok, úgy félek, hogy beteg lesz a babám, félek a nyaki redő méréstől is, hogy rossz lesz az eredmény, és rettegek a fejlődési rendellenességektől. Más is van ezzel így, vagy én aggódok ennyire?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 17. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel mindenki igy van, es gondolom, nem baj, ha nem csak a magam neveben mondom ezt.

Az egesz terhesseget vegig lehet aggodni, mindig jon valami vizsgalat, lelet, amire varni kell, es ami aggodlaomra adhat okot.

De tudod, mennyire artasz ezzel a felelemmel a babanak?

A sziringi, aggodo anyukak gyerekei nagy valoszinuseggel lesznek szorongo gyerekek, majd felnottek.

Mindent erez a kicsi, amit te is, gondolj bele, mennyire art annak az icipici babanak a te felelmed.

Probalj meg kicsit lazitani, es ne gondolj mindig rosszra, mert az ember hajlamos bevonzani a bajt.

Kellemes babavarast kivanok!

2008. ápr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
sziringi = szorongo
2008. ápr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hidd el, mindenki aggódik, de az esetek döntő többségében teljesen felesleges, ráadásul a Babód is megérzi, ha ideges vagy, így nyugi, nem lesz semmi baj!
2008. ápr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

persze, szerintem mindannyian aggódunk ,ez természetes.

de azért próbálj ráállni arra hogy ne ezzel az aggódással teljenek napjaid.örülj, és várd izgalommal / ne idegeskedéssel /a babádat.

25hetes kismama, boldog babavárást

2008. ápr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindenki fél, hiszen olyan sok rosszat lehet hallani. Én sajnos kórházban is voltam és ott a kismamák igazán rá tudnak ilyeszteni egymásra. Mindig csak arra szabad gondolni ,hogy az én kisbabámmal semmi baj nem történhet. Egészséges, okos és gyönyörű baba lesz.Ha vigyázunk magunkra és odafgyelünk a testünk jelzéseire(ha elfáradunk pihenünk, nem erőlködünk, nem emelgetünk nehezet) biztos semmi baj nem lesz! Én megfogadtam, hogy csak a pozitív dolgokat vagyok hajlandó meghallani. És lehet, hogy eleinte nehéz, de ha magaddal elhiteted, hogy nem aggódsz, egy idő után már nem is fogsz rosszra gondolni! :))Pár hónap múlva már mosolyogni fogunk magunkon a félalmeink miatt.
2008. ápr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem válaszolókhoz. Természetes az aggódás, de nem szabad túlzásba vinni! Pozitívan kell hozzáállni, hiszen miért lenne bármi baj?! Gondolj arra, hogy szép, egészséges kisbabád lesz!

A baba tényleg megérezheti, ha a sokat szorongsz.

27 hetes kismami

2008. ápr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A gondolatnak teremtő ereje van!

Én is aggódom,de a szíved mélyén érzned kell,hogy nem lehet baja a babádnak.:)

Boldog babavárást!

30 hetes kismami

2008. ápr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amikor engem a legjobban hatalmába kerített a kórházban a félelem én kiírtam magamból a negatív gondolataimat. Azokat is, amiket soha senkinek nem mondanék el. Nekem nagyon sokat segített, mert úgy éreztem könnyebb lett a lelkem és megszabadultam a bajoktól. Egyébként, amikor nekem mondták, hogy az aggódásommal csak a babának ártok, még rosszabbul éreztem megam, ugyanis ez nem tudatos. Amíg saját magam nem győzöm le a fálelmet, kívülálló hiába ad tanácsot. Szóval csak nyugi, minden rendben lesz! (Előző "kórházas" válaszoló)
2008. ápr. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez természetes dolog, de ne görcsöljj anyit, mert ha netán erre utaló jelek is lennének, akkor úgyis szólna az orvosod!

Bízz az orvosdban!

Boldog Babavárást! :)

2008. ápr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!