Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy házi orvos ha megvizsgálja...

Egy házi orvos ha megvizsgálja a hasat, akkor érzi, ha a terhesség miatt van megnőve?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy attól gömbölyödik és feszül.

2012. ápr. 12. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen idős terhesség.
2012. ápr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát a nőgyógyászok ugye ujjal is felnyúlnak, úgy tapintják meg a hasat, amiből a méh fundusát (felső részét) tudják kitapintani, ebből tudják megállapítani a terhességet. Én nem hallottam még olyanról, hogy egy háziorvos has megnyomkodásából azt mondaná, terhes vagy e. Teszt? az biztosabb.
2012. ápr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
13. hét. Már látni a hasamon, vékony vagyok alapból.
2012. ápr. 12. 19:48
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor nem nagyon értem a kérdést, ha tudod, hogy terhes vagy, akkor miért kéne a háziorvosnak megállapítani? Vagy pont azért mert nem lenne jó, ha megállapítaná?
2012. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor már átlépi a szeméremcsontot, így érezheti is a fundusát, de egy belgyógyászati áttapintásnak ez nem célja, és nem is feltétlenül tapintja ott, ahol érezhetné. Plusz ehhez általában el kell emelni a méhtestet, ezért a vaginális út. Mondjuk 16-20. hét körül adott esetben már éreznie kell, 13 hetesen ez még két esélyes.
2012. ápr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Dokitól függ az én dokim a 20HETES terhességet nem vette észre.. :(

félrekezelt végig :(

(fogamzásgátlót szedtem rendszeresen megjött , semmi tünetem nem volt csak székrekedés)azzal a panasszal jártam hozzá..minden alkalommal nyomogatta a hasam..és nem vette észre azt hitte vastagbélgyulladásom van.

és mikor a 24. héten mentem hozzá vissza h terhes vagyok ..akkor hát ezt nem gondoltam volna volt a véleménye..na hát erre kiakadtam h inkább adja vissza a diplomáját...

2012. ápr. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Basszus, ez hihetetlen utolso! :(( De ugye nem kellett olyat szedned amitol a babanak baja lett? Hogy jottel ra vegul, hogy terhes vagy? Egeszsegesen szulettett a baba?
2012. ápr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

igen én is sokkot kaptam..

ugy h végül csináltam tesztet mert rosszul lettem de se előtte se utána nem voltam rosszul és az + lett de azt hittem ciszta mert az régen is volt, elmentem dokihoz és hát közölte h 24 hetes vagyok...

ma már 4 éves teljesen egészséges :)hál istennek..

amit éreztem azt mondta rá a doki h bél mozgás..mivel nem tudtam milyen a babamozgás így elhittem neki..

2012. ápr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azt elhiszem,hogy sokkot kaptal! Szormoru, hogy ilyen orvosok praktizalnak :(

De fo, hogy nem lett semmi baj, orulok neki! :)

2012. ápr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azta mindenit!! elképesztő hogy ilyen van!! ha megkérdezhetem ez fővárosi orvos volt?

háziorvos?

2012. ápr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!