Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor kitöl kell hogy...

Most akkor kitöl kell hogy meglegyen az egyszeri anyasági támogatáshoz a 4 pecsét?

Figyelt kérdés
2009. jún. 18. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az orvostól.
2009. jún. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!Gondolom a nögyógyásztol?!
2009. jún. 18. 19:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A nőgyógyásztól! Elvégre ő vizsgál, ő követi nyomon a terhességet.

A védőnői pecsét nem számít! ő max vérnyomást és súlyt mér, de a baba fejlődését, a te méhszájadat nem követi figyelemmel.


15 hós anyuka

17 hetes km


Nekem a szüléskor a doki írta meg az igazolást, hogy mikor voltam vizsgálaton....

2009. jún. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ:)Boldog babázást és boldog babavárást:)
2009. jún. 18. 19:30
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem megvan a dokitól is védőnőtől is a kellő pecsét! De ez változó.Barátnőmnek pl: a dokitól megvan a védőnőtől csak 2 van neki! Mindjárt szül napok kérdése! És gyors bekell szednie a védőnőtől 2 pecsétet mert különben nem kap:(!
2009. jún. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi hogy csak így belekérdezek a kérdésedbe, de a kis könyvben lévő pecsét számít csak? És az baj ha nem egy dokitól van meg a 4 pecsét?
2009. jún. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A dokitól kell, viszont valamire figyeljetek oda.

Most már nem a pecsét maga érdekli az államkincstárt, hanem a dokinak ki kell állítania egy igazolást arról, hogy x alkalommal megjelentetek terhesgondozáson. Van erre egy formanyomtatvány. Ezt kell leadni az anyasági igénylésekor.

2009. jún. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a múlthéten kérdeztem meg a védőnőmet, mivel nekem nincs saját orvosom. Hozzá járok terhesgondozásra, doki azóta nem látott, mióta megállapították a terhességet. A védőnő van az egyik szobában, a másikban pedig az orvos. Ha a védőnő beírta az adatokat, eredményeket a kiskönyvbe, akkor átviszi a dokihoz és ő aláírja, lepecsételi. De volt már olyan, hogy csak a védőnő pecsételt a sajátjával. Nekem ő adja a beutalókat, hozzá érkeznek a leleteim.

Azt mondta, hogy nem számít, hogy ki pecsételt, csak az, hogy min. 4 terhesgondozáson részt vegyek. Ezt a szülés után úgyis a kórházban igazolják a kiskönyv alapján, hogy részt vettem-e a kellő számú terhesgondozáson.

26 hetes kismami

2009. jún. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A törvény szerint 4 alkalommal kell megjelenni terhesgondozáson (ezt a kiskönyvben lévő pecsétekkel lehet igazolni). A terhesgondozásban résztvevők: nőgyógyász, védőnő, háziorvos. A várandóság vágén egy igazolást lehet kérni a nőgyógyásztól, amit szintén elfogad az államk.
2009. jún. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!