Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Furcsán "viselkedő" terhességi...

Furcsán "viselkedő" terhességi tesztekkel kapcsolatos kérdés - tapasztalt már valaki hasonlót?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A történet röviden: 3 vetélésen vagyok túl, így egy cseppet aggódom. Ezúttal a tesztek szerint a HCG szintem szépen alakult (18. DPO-n már erősebb volt a tesztcsík, mint a kontroll).

Kedden vettem új csomagot, ugyanabból a fajtából, és a tesztek elkezdtek "furcsán viselkedni": A reggeli (sűrűbb) vizeletből halványabbra sikeredett, mint előző nap, másnap ugyanez. Nem akartam elhinni, így teszteltem egyet délután is, jóval hígabb vizeletből, és a tesztcsík sokkal erősebb lett, mint a reggeli. Ma reggel újra, megint halvány, délután megint erősebb (de még mindig halványabb, mint a korábbi csomag eredményei). Ennek nem fordítva kellene lennie? Böngésztem a neten, de nem bukkantam hasonló esetre. Dokihoz sajnos csak május közepére vagyok berendelve (nem Magyarországon élek).

Mi lehet a leírtak oka, ötlet?



2012. ápr. 13. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Előszöris változó lehet a koncentráció, én erre tippelnék. Én is tesztelgettem ugyanolyannal és nem mindig volt erősebb.

Viszont szerintem későn van a május közepe. Nem tudom, melyik országban élsz, de 3 vetélés után azonnal orvoshoz kéne menned, mert a vetéléseknek okai voltak. Megmondták neked, hogy miért voltak a vetélések? Ha hormonproblémák miatt, akkor azonnali hormonpótlásra lesz szükséged, hogy egészséges legyen a babád és ne történjen újabb vetélés.

Nem tudnál valahogyan hamarabb orvoshoz menni?

25hkm

2012. ápr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen,én is jártam így. Szerintem azért van, mert délutánra több HCG jelent meg a szervezetünkben, mint reggel, hiába koncentráltabb a vizelet reggel. Nekem úgy volt, hogy a reggelinél erősebb volt a délutáni, majd a másnap reggeli olyan lett, mint az előző napi délutáni, és így tovább, mígnem már nem tudott hova erősödni a csík. :)

Én a másodikat várom jelenleg, és a lányom előtt nekem is sok vetélésem volt. Gyanítom, Angliában élsz, ott hívnak be ennyire későn, és a vetélésekkel se nagyon foglalkoznak, úgy tudom. Itthon azért én kaptam Utrogestant, neked csak azt tudom javasolni, hogy megelőzésképpen szedj magnéziumot, én sokat görcsölgettem, barnáztam is a mensi idejében, rajtam az Utro segített, szinte 1 nap alatt elmulasztotta.

Nagyon drukkolok neked, probálj pihenni! Hány hetes leszel május közepén? Én még a lányommal voltam várandós, amikor vettem egy AngelsSounds nevű magzati szívhanghallgatót. A leírása szerint a 14-ik héttől hallani a kicsi szívhangját, én az elsőnél 11 hetesen már hallottam, most újra elővettem, és nem töltöttem be a 10-ik hetet,már nagyon halkan lehetett hallani a "patadobogást". Javaslom egy ilyen vételét, nálatok nem is lehet olyan nagyon drága, itt olyan 10ezer körül van, újonnan.

Ktart

2012. ápr. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szóval: kitartás, és probálj minél többet pihenni!
2012. ápr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Az első vetélés nagyon korán volt, a 2-3. meg a 20. DPO-n, mindkettő. A másodikkal voltam csak, a doki szerint génhiba, megesik (végig alacsony volt a HCG-m, nem csoda, hogy elment).

A nővérnek mondtam, hogy 3x vetéltem, ennek ellenére így adott időpontot, ez van...

2012. ápr. 13. 17:31
 5/9 A kérdező kommentje:

NoniMami-nak:

Bocsi, ezt elfelejtettem írni, most vagyok a 26. DPO-n (40. ciklusnap). Az UH időpontjában leszek 10 hetes és pár napos (legalábbis remélem :)), úgyhogy szívhanghallgatót csak emiatt nem érdemes vennem... Max ha találnék valahol házi B-HCG tesztet :)


Megnyugtató hallani, hogy más is járt hasonlóan. Az sem kizárt, hogy ikerterhességnek indult, és az egyik elhalt, azért esett le a hormonszint, remélem, erősödni fog. Arra is gondoltam, hogy esetleg a teszt hibás széria, és kevesebb rajta a reagens, mint normális esetben. Lehet, hogy veszek hétfőn párat másik gyógyszertárban...

2012. ápr. 13. 17:38
 6/9 A kérdező kommentje:

NoniMami:


kiegészítésképpen még csak annyit, hogy nem görcsölök, nem barnázom, semmilyen tünetem nincs, leszámítva, hogy a cickóim kegyetlenül fájnak. Azt mondta a nővér, hogy ha akár egy csepp vér is megjelenik, azonnal menjek be sürgősségire a kórházba.

2012. ápr. 13. 17:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nehéz várni, de ha továbbra sincs semmi panaszod szerintem felesleges folyton tesztelgetni. Babát vársz, ez biztos, örülj neki és kicsit próbálj kikapcsolni, nem jó folyton ezen kattogni.
2012. ápr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

17:48-nak:

Tudom, hogy igazad van. Nem is idegeskedtem sem az elsőnél, sem a másodiknal, a harmadik vetélés után kezdtem el aggodni. És még most sem idegeskednék, ha nem lennék 35 éves :) Első gyerek lenne.


Nade, a te szádból Isten füleibe, ámen.

2012. ápr. 13. 17:57
 9/9 A kérdező kommentje:

Holgyeim, kitarto guglizas eredmenyekepp megtalaltam a valaszt :) Szerencsere nem en vagyok az egyetlen kiserletezo kedvu holgyemeny, aki talalkozott ezzel a jelenseggel. Ime, ha valakit erdekelne a jovoben a valasz (Koszonet erte Dr. Bezzegh Attilanak):


"Tisztelt Érdeklődő!


Az Ön által leírt jelenséget "high dose hook effect" néven szokta emlegetni a laboratóriumi szakirodalom - az úgynevezett immunometrikus laboratóriumi eljárásoknál (ilyen a terhességi tesztek jó része is) csak bizonyos antigén-koncentrációban tud pontosan működni. Mivel ennek a tesztnek a fő indikációja a terhesség minél korábban történő kimutatása, így az alacsonyabb hCG tartományokra van optimalizálva (ez rá is szokott lenni írva a dobozára). Pár hetes terhesség esetén célszerűbb a hCG-t vérsavóban meghatározni, ott egyrészt pontos mennyiségi eredményt kapunk, másrészt lehetséges a magasabb koncentrációk mérés is. Azonban erre egy előrehaladó terhesség során nem nagyon van szükség.


Üdvözlettel:

Dr. Bezzegh Attila"


...csak azt nem ertem, miert nem irjak ezt ra a teszt tajekoztatojara, pfff.

2012. ápr. 26. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!