Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vizesedik a lábam! Mit tudok...

Vizesedik a lábam! Mit tudok tenni ellne?

Figyelt kérdés
24 hetes babás vagyok ikrekkel!Eddig semmi ilyesmi nem volt de most a héten elkezdett vizesedni a lábam!Van valami praktikátok?Mit tegyek,hogy ne vizesedjen?Vagy ha már igen akkor mit csináljak hogy elmúljon?Polcolni nem nagyon tudom mert ha ülve polcolom akkor nagyon fel nyomom a hasam és nem kapok levegőt(elég nagy a hasam már) A fekve polcolásnál meg azt hallottam,hogy fenn áll a tüdőembólia veszélye!Ez igaz?
2009. jún. 18. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Most kicsit megingattál,mert én alapból a felpolcolást ajánlottam volna...ezt az embóliás dolgot még nem hallottam a fekvéstől,de persze nem tudhatom. Viszont a veszélyeztetett terheseket is fektetni szokták,de ha az megnyugtat,próbáld meg félfekvő helyzetben feltenni a lábad,esetleg kissé lehetne magasabbra, pár centivel,mint a vizszintes helyzet.
2009. jún. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mindenesetre a sót vondd ki az életedböl! 1 kiskanál só: 1 liter viz
2009. jún. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kerüld a sós ételeket, mert a nátriuum megköti a vizet, nem engedi távozni a szervezetből. Igyál sokat, hogy a vesék ki tudják üriteni a felgyülemlett vizet. Rágcsálj nyers petrezselymet. Nekem ezeket ajánlotta az orvosom. Remélem Neked is segit. Gratulálok a babákhoz!
2009. jún. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igyekszem röviden leírni a Stadelmann által elmondottakat.

Szóval homeopátia: Apis, Chelidonium, Lycopodium, Natrium muriaticum, Pulsatilla, Sepia, Solidago, Taraxacum

Aromaterápia: lábfürdő - illóolajkeverék: angyalgyökér, sárgarépamag, limett, litsea, rozmaring és boróka (az utsó állítólag kora terhesség alatt nem ajánlott)

Étkezés: uborka, főtt krumpli,spárga, lestyán, sok folyadék

A sószegény étrend állítólag nem ajánlott.

Ezeken kívül meg sok pihenés. Szerintem a fekve láb felpolcolása nem gáz, legalábbis még nem hallottam hírét. Ha kellemetlennek érzed még mindig abbahagyhatod, nem hiszem, hogy egyik pillanatról a másikra tüdőödémád lenne.

2009. jún. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem végig nagyon vizes volt a lábam, igazából bármit csinálhattam, nem múlt el. Szülés után viszont szinte egyből lement. Mire a kórházból hazamentem, már nem volt vizes. Fontos hogy ilyenkor rendszeresen mérd a vérnyomásodat, mert ha magas, akkor az terhességi toxémia jele lehet.
2009. jún. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ami nekem bevált:nagyon minimális szénhidrátot ettem, viszont sok fehérjét: sajtokat főleg, mindenfélét, akár napi 20 dkg trappista sajtot is megettem.Ahogy elkezdtem, 3 nap alatt lement rólam 2 kg víz,utána szép fokozatosan eltünt. Azóta sem vizesedek!

A fehérje állítólag megköti a vizet és megakadályozza, hogy kimenjen a szövetek közé, vagyis ödéma alakuljon ki!

Minden jót Nektek!

40 hetes kismama

2009. jún. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. jún. 19. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!