Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Down- kór és Edward -szindróma...

Down- kór és Edward -szindróma vizsgálat hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
12. héten ultrahang, 16. héten vérvétel (AFP+ még 3 szérumalkotó), ennek az eredményével 18 hetesen ultrahang, ez alapján kockázatbecslés. Legalább is nálunk ez a protokoll.
2012. ápr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A védőnőm mondta, hogy a 11-13. betöltött hét között van ez a vizsgálat. Nem kötelező, csak ajánlott. Nem arra gondoltam amit te mondtál, azt én is tudtam. De azért kösz.
2012. ápr. 14. 17:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát elvileg csak a 16-ik héten van egy vizsgálat+ vérvétel. majd a 16-ik héten csak vérvizsgálat, de az már mást néz a vérböl. A kettö együtt felesleges a 16-ik heti ha csak pár nappal elöbb vagy utobb van akkor már nem megfelelö eredményt ad.


A 12-ik hetin elvileg az orvosnak kikellene kérdeznie a családi háttérröl, ki meddg élt, volt-e rákos megbetegedések, volt-e genetkikai betegségek.

Majd egy Uh amin leginkább a nyakiredöt nézik meg, itt minél vékonyabb annál jobb+ ha tudja az orrnyerget nézi meg. A vérböl is néznek sokmindent majd a vér+UH+korodat össze mérve adnak egy eredményt. ha ez rosszabb mint 1:200 hoz akkor tovább küldenek magzatvíz vizsgálatra, aminél a vetélés 1:100-hoz. Ha alacsony az eredméyn de több mint 1:200-hoz akkor általában próbálnak még egy UH-t csinálni ahol jobban megnézik az arccsontot, orrnyerget.

Igazából magyarprszágon kívül sok országban már a 16-ik heti vérvételt nem csinálják mert felesleges.

2012. ápr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nálunk se Szerbiában nem csinálják a 16.-it.Igaza van az utolsónak.
2012. ápr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
(A 16. heti csak akkor felesleges, ha kizárólag AFP-t néz, a négyes teszt jelenleg a legkevésbé invazív, és legpontosabb eljárás. Máshol ezt, a négyes változatot finanszírozási okokból nem végzik /a magyar egészségügyben valahogy megmaradt, itt mással spórolnak/, a sima AFP mérés az, ami néhol itthon még elfogadott, csak éppen értelmetlen.)
2012. ápr. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kombinált teszt.

11-13. héten végzik, nagyon alapos UH és egy vérvétel. down, Edwards és Patau sindrómára szűrnek.

Én az Istenhegyi Klinikán csináltattam (30e ft), ott vannak a legjobb dokik, és 1,5 óra alatt megvolt az eredmény, arról nem is beszélve, hogy nem kell órákig várni a vérvételre, UH-ra.

Felhívod őket és adnak egy időpontot, CRL-t be kell mondani!

2012. ápr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó, erre voltam kíváncsi. Abba a kórházba csináltatom ahol szülni fogok majd, az orvosom is ott dolgozik. 9000 ft.
2012. ápr. 14. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!