Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek, hogyha nem akar enni egy kismama /35 éves már elmúlt, értelmiségi/?

Figyelt kérdés
Öt hónapos kismamáról van szó, kb. 38-40 kg. Egyszerűen nem akar enni,már az is lehet,hogy egy nádszálnál is vékonyabb.Teljesen ki van készülve a család,mert semmit nem akar enni,ha mégis akkor is csak egy-két kanállal,de csak a levét és kész.A múltkor azt mondta a magánorvosa,hogy baj lesz,hogy ha így folytatja. A világon semmi nem hatja meg. Mindig azt mondja,hogy rendben van minden,mert akkor nem rúgkapálna annyira a baba.Hogyan tudnám vagy kitudná megértetni vele,hogy már nem csak ő magáért fontos,hanem a babáért is. e

#éhezőkismama
2012. ápr. 14. 23:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Direkt csinálja, vagy egyszerűen nem éhes? Meg kell értetni vele, hogy a gyereknek is és neki is táplálék kell, ha ez nem "hatja meg", akkor olyan is. Szegény gyerek.
2012. ápr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok orvos, úgyhogy csak azt írom, amit logikusan gondolok. A baba szerintem mindent elvon az ember szervezetéből, amire neki szüksége van. Addig, amíg van elég tartalék, addig "csak" saját magát teszi tönkre, kihullik a haja, tönkremennek a fogai, vérszegény lesz stb.

De egy idő után, és ilyen szélsőségek mellett, gondolom a babára is hatással lehet. Elég buta, hogy ilyennel játszik... Miért teszi? Anorexiás? Nem akar hízni? Vigyétek el pszichológushoz.

2012. ápr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azt mondja,hogy nagyon mozgékony a baba,de szerintünk akkor is tud nagyon mozgékony lenni,hogyha nem jut elegendő kajához,hiszen a kicsik mindent jeleznek. Egyébként nála az a természetes,hogy nem kell enni csak akkor,hogyha valaki már ájulásig rosszul van.Ki tudná megértetni vele,hogy szellemi fejlődése is lemaradhat,ha nem jut elegendő táplálékoz?
2012. ápr. 14. 23:11
 4/14 anonim ***** válasza:

Jól írta a második válaszoló a baba mindent elvesz ami neki kell anyuka rovására is térítsétek észhez mert ennek nem lesz jó vége. + Próbáljátok rávenni hogy igyon magzatvédő vitamint(elevit, gravida)

Szóljatok a védőnőnek!

2012. ápr. 15. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

En is a pszichologusra szavaznek illetve jo lenne meg egy hosszabb beszelgetes a nogyogyasszal is.

Gondolom, ez nem ujdonsag nala, de valami oka biztos van.

2012. ápr. 15. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A baba elvesz mindent - egy határig. Ha így folytatja a kismama, egy idő után hiába vesz el mindent a baba, az is kevés lesz. Akkor két lehetőség van: el fog sorvadni, méhen belül meghalhat - ez a ritkább. A gyakoribb: meg fog születni. Úgy van a baba kódolva, hogy ha nincs neki elég táplálék, akkor kibújik.

Nem tudom, mit szeretne az ismerősöd: halott babát, vagy koraszülöttet, esetleg problémákkal...

Pszichológus, de azonnal - az a baj, hogy kényszeríteni nem lehet, magától meg aki ennyire hülye, úgyse megy el. :( Szegény kisbaba, hová érkezik! Sosem fogom tudni megérteni, miért vállal olyan gyereket, aki nem az ő érdekeit nézi elsősorban és mindenekelőtt....

Egyébként ha nem eszik, előbb-utóbb ájulás lesz a vége, kórházba kerül, ott majd infúzióban kaphatja a tápanyagokat. S ott hivatalból kirendelik mellé a pszichológust is.

2012. ápr. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
úristen, komplett idióta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nem fogja fel, hogy egészséges táplálkozás az egészséges gyermek születésének az alapja. Én lehet szájba is vágnám az ilyen önző majmot és bocsi a kifakadásomért!Én molett vok és odafogyelek nagyon, h ne hízzak sokat. 24hetes vok és eddig 2kg jött fel, de az elején fogytam 9kg-ot. Folyamatosan diétásan eszem, de nem fogyókúrásan. Csak gyümölcsöket, zöldséget, teljes kiörlésű dolgokat,rizst, fehér húsokat, főtt krumplit, joghurtokat, néha egy-egy szelet süti, vagy egy kocka csoki jutalmul kb kéthetente. De ez normális sztem. Nem eszem 2 helyett, de azért a változatosságra törekszem.
2012. ápr. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez a nő terhesség nélkül is segítségre szorul, hiszen 38-40kg egy gyerek súlyával vetekszik, nem egy érett felnőtt nőével. Gondolom önkép és evészavarai vannak, valószínűleg anorexiás és ő fel sem fogja, hogy milyen bajt okoz magának és a babájának is. Van férje, vagy társa? Neki kellene rábírnia, hogy forduljanak szakemberhez.
2012. ápr. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Korház és perfúzió kell neki.
2012. ápr. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Gondolom anorexiás.eleve felelőtlenség volt gyereket vállalnia.mindenképp pszichológus kéne csak sajnos egy ilyen terápia hónapokig tart.ha erős a szervezete talán végig tudja csinálni, hallottam már hogy anorexiás egészséges gyereket szült viszont a későbbiekben a gyerek is anorexiás lett, az anyja példáját követve. Ha nem alatt változtatni sajnos a gyerekének is ugyanilyen szenvedés lesz az élete.
2012. ápr. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!