Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudják az ultrahangon...

Honnan tudják az ultrahangon megállapítani hogy hány hetes terhes vagyok? Mert kérdezték mikor volt az utolsó menstruációm, és amikor hazaértem akkor láttam hogy nem jó időpontot montam.

Figyelt kérdés
mert már 2-hónapja nem jött meg,és én véletlen azt montam hogy 1-hónapja,és azt is írták az ultrahang papírra hogy 5-hetes vagyok.Befojásolja hogy mikor volt meg utoljára??Vagy az ultrahan kimutatja hány hetes terhes vagyok??
2009. jún. 19. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:

az utolsó menstruáció első napjától számolják a terhesség heteit!

Ha neked két hónapja volt meg utoljára, akkor 8 -9 hetesnek kell lenned.

ha majd jársz uh-ra, úgyis látják, hogy valójában megkora és majd korrigálják!

2009. jún. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

hat irok egy extrem esetet ami velem törtent.nekem oktoberben jött meg utoljara tavaly azota sem,ehez kepest februarban pozitiv tesztem lett,majd marcius 4-en 8hetes terhesseget alapitottak meg,vagyis ...?en sem tudtam mennyi idös vagyok,szoval ha aranytalanul hosszu lenne az idö a ket dolog közt(mert ugye nem kervernek össze egy 5 hetes embriot egy 9 hetessel,a meretek miatt sem)akkor az ultrahang erösiti meg a kort,nekem az alapjan tajoltak be,es minden ugy nez ki hogy eltalaltak mert 24 hetesen is megfelelöek a meretek.azert szolj hogy rosszat mondtal,de az uh-n elvileg pontosan meg tudjak hatarozni a kort.na es azt is hallottam(nalam igy volt)hogy kb7-8 hetesen kezd a szervezetedben annyi Hcg termelödni hogy elkezdödik az emelyges,allitolag az is okozza.

sok sikert a babahoz:)

2009. jún. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

12:07-es vagyok,nezd meg a hetekkel hogy valtozik a meret


[link]

2009. jún. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mekkora volt a mérete?
2009. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ha tényleg 8 hetes lennél, akkor már lenne szívhang is, úgyhogy nem tudják összekeverni egy 5 hetessel!
2009. jún. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen korai terhességnél egy alacsony kínai magzat és egy debella svéd is megközelítőleg ugyanakkora, +- egy hét eltéréssel állapítja meg az uh a mért adatokból a magzat korát. 4 hetes eltérés nem lehet!
2009. jún. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!