Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bejött szülésindítóként a...

Bejött szülésindítóként a meleg vizes fürdő vagy zuhany vk. Nél?

Figyelt kérdés
Én alkalmazhatom ha a méhszájam 2100 as?És beleüljek a kádba vagy csak zuhanyoztassam a pocakomat?Kb hány fokos legyen a víz?És tehetek a kádba habfürdőt vagy inkább ne tegyek semmit?
2009. jún. 19. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Én úgy tudom, hogy a meleg víz a már megindult szülést is megállíthatja, szóval pont ellentétes a hatása.
2009. jún. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Állítólag beindítja, de nekem nem jött be. Mikor be kellett feküdnöm a kórházban előtte este beleültem egy kád forró vízbe, de szó szerint forróba. Annyit értem el vele, hogy a Pocaklakóm felköltözött a poci felső részébe, mert melegnek találta a dolgokat. Elvileg ellazítja a méhizmokat így megindulhat a szülés. De szerintem csak babona.

Amúgy relaxálni jó, én tettem bele habfürdőt is. Ha már itt az idő nem ártasz vele, ha 2100 a méhszáj akkor sem.

2009. jún. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én szülés előtti napon forró vízzel zuhanyoztam és nekem bejött, mert éjszaka megindult a szülés, de már a zuhany után is furcsán éreztem magam!
2009. jún. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmnek egyértelműen azt mondta a szülésznője, hogy üljön meleg vízbe, hogy rendszeressé váljnak a fájásai, és felgyorsuljon a folyamat. Megtette és abszolút bejött neki, fél óra fürdés, előtte kb 20 óra gyenge vajúdás után hamar menni kellett a kórházba. Az alternatív szülőszobákban is szokták alkalmazni a meleg vizes fürdőt. És emiatt nem javasolják a várandósság korábbi szakaszaiban a meleg vizes fürdőt. Szóval szerintem biztos jótékony hatása van, ha nem akar még jönni a kicsike akkor meg tehetünk amit csak akarunk. Én ki fogom próbálni ha alkalmam adódik rá.

L 32 hét

2009. jún. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!