Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak is vérzett az ínye...

Másnak is vérzett az ínye terhesség alatt?

Figyelt kérdés
olvastam, hogy előfordul, nekem most kezdett 1-2 napja vérezgetni néha. Normális? 28hkm
2012. ápr. 17. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, normális! Nekem a fogorvos mondta, hogy mivel várandós vagyok naponta legalább 1-szer mossak többször fogat, mint ahogy szoktam! És használjunk fogselymet! A fogínyvérzés természetes!

28 hkm

2012. ápr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát az normális hogy érzékeny a foginy és ez vérzékenyebb, de a vérzés maga egy foginygyulladástól van.


most terhesen voltam fogorvosnál, ahol a doki mondta hogy érzékenyebb a hormonoktól, de ha nincs gyulladás nincs vérzés sem. így kipucolta és leszedte a fogkövet (még jó hogy külfldön terhesen ez ingyenes), és ajánlotta hogy egy nagyon vékony kis kefével tisztítsam a fogak között, ezt meg is mutatta hogy kell. kb 3 nap után elmúlt a vérzés.

[link]

ez egy kép, habár protézis kefének hívják, de ebböl van egy nagyon vékony változat is, amivel a sima fogközök közé is bejutsz, és pikk pakk elmúlik a vérzés.

2012. ápr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem gyógynövényes paradontaxot javasolt, ez helyre is hozta a vérzést. mondjuk egy fogkrémhez képest elég borsos ára van, de tényleg 2 nap alatt rendbe hozta és azóta se vérzett. boldog babavárást!

24 hkm

2012. ápr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem puhább fogkefét javasolt.
2012. ápr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én már kipróbáltam a puhább fogkefét is, meg a paradontaxot, meg más fogínyvérzésre való fogkrémet is, de így is vérzik... nem is kicsit.

A védőnőm javasolta a hegyi árnikát homeos bogyóként, az legalább egy kicsit csökkenti...

30 hkm

2012. ápr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!