Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják, hogy egészséges...

Miért mondják, hogy egészséges a terhesség, ha vannak terhestünetek?

Figyelt kérdés
Ez városi legenda? vagy mi az alapja?
2012. ápr. 17. 08:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

? Hűha, ezt fogalmazd újra.


A terhestünetek az egészséges terhesség potenciális "részei", a kiugró hormonszintekre való sejtszintű érzékenység okozza őket.

2012. ápr. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mert a terhes tünetek teljesen normálisak. A szervezet terhesség alatt ezer féle hormont termel, és ezekre a hormonokra mindenki másképp reagál.

Ami biztos hog akinek erös tünetei vannak ott tuti termelödnek is a hormonok, de hogy meddig lesz-e vetélés az már más kérdés.

2012. ápr. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Számtalanszor olvasom, hogy elhalt a terhesség, csak az uh-on derült ki, terhestünetek voltak, üres petezsák vagy elhalt embrió mellett.


"Lehet, hogy vannak jelei a terhességnek, hányinger, mellfeszülés, a szokásos tünetek, sőt, akár egy pozitív teszt is. Becsapás a helyzetben az, hogy a méhlepény még fejlődhet, a HCG, a terhességi hormonok szintje továbbra is emelkedhet. Hogy üres a petezsák, csak ultrahanggal lehet megállapítani. De előfordul, hogy kisebb alhasi görcsök, pecsételő vagy barnás vérzés után a méhnyálkahártya leválik, mint egy normális menstruáció alkalmával, csak erősebbnek érződik."

2012. ápr. 17. 08:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Mert a hormonok nem zuhannak 0-ára egy vetélés után.
2012. ápr. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

De akkor csak "városi legenda", hogy "semmi baj nem lehet, mert hányinger van, tünetek vannak".

Csak mert mindenkitől ezt hallom, hogy teljesen nyugodtak, mert vannak terhestünetek.


Pedig ez semmire nem garancia. Vagy csak én hallom ezeket a mondatokat?

2012. ápr. 17. 08:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, értem már. Nem, vannak kutatások, amelyek szerint erős, kifejezett tünetek mellett valamivel ritkább a vetélés, de ezt kategorikusan abszolút nem lehet kijelenteni.
2012. ápr. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Üres petezsáknál ki sem alakul az embrió, mégis termelődik a hcg. Hiszi az ember, hogy minden rendben, aztán mégsem.
2012. ápr. 17. 08:50
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos nem az embrió termeli ezeket a hormonokat. Nem nagyon érdemes neten sok bölcsességet olvasni, rengeteg a tévhit.
2012. ápr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 agleh ***** válasza:
79%

Első terhességemnél rosszul voltam az elejétől fogva a 12. héten el is vetéltem nagy fájdalmak közepette (tavaly). Most vagyok a 37. hétben álomszerű terhességgel, az elejétől fogva semmi bajom nincs.

Szóval minden terhesség más és más...

2012. ápr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi tünetem nem volt, mégis egészséges a terhességem.

19hkm

2012. ápr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!