Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A TGYÁS 28 nappal a szülés...

A TGYÁS 28 nappal a szülés előtti igénylésénél mi alapján nézik a szülés várható időpontját?

Figyelt kérdés
Az a gondom hogy a védőnő elírta a kiskönyvemben az utolsó mensi napját, és a szülés várható időpontját is. 2 napról van szó, de mivel ez pont karácsony előttre esik, úgy gondolom ez is számít! De ha esetleg dokis igazolás kell, akkor feleslegesen nem reklamálnék!
2009. jún. 19. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:

"Az igénybenyújtáskor még nem született meg a gyermek

Aki a szülési szabadságot úgy kezdte meg, hogy őt az orvos terhesállományba vette, de még nem szült, akkor csatolni kell

• a terhesállományba vételt igazoló orvosi igazolást, vagy

• ha a szülő nőt nem vették terhesállományba, a terhesgondozási könyvet,"


Ez az OEP honlapjáról való.

2009. jún. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy a kiírt dátum számít. De összesen úgyis csak kb. 6 hónapig kapod (pontosan nem tudom hány napra), függetlenül attól, hogy mikor kezded el.

Úgyhogy nekem mindenhol azt mondták, hogy jobban járok, ha szülés előtt táppénzre megyek, s ha megszületett akkor kezdem el a TGYÁS-t. Általában nem csinálnak belőle ügyet a háziorvosok, ha mégis, akkor váltani kell.

2009. jún. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én pedig úgy tudom,hogy a tgyást kötelező kivenni/kiadni a szülés elött 4héttel.

és a kiskiskönyvbe írt dátum szerint kell számolni.

2009. jún. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 2 dátum volt beírva,1 menzesz és egy ultrahang szerint(szülés várható időpontja).

megkértem ezt,amit te akarsz,28 nappal előtte juttatást,de belekötöttek,egyik dátumot a dokival le kellett húzatnom,bélyegeztetni,aláírni és csak így fogadták el a kiskönyv fénymásolatát.

szerintem érdeklődj telefonon,rengeteg mindenbe belekötöttek nekem,pedig még érdeklődtem is előtte.

idegileg kiborítottak.az uh szerintit nézték,és abból vonnak le 28 napot és úgy fogják fizetni,attól a naptól.

itt minden számít amúgy!

2009. jún. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!