Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek van okom aggódni...

Szerintetek van okom aggódni ilyen értékek alapján? 36 éves vagyok, a kombinált teszthez a vérvétel időpontja: a mensi alapján: 12hét 2nap, UH alapján: 13hét 2nap. Az értékek lejjebb.

Figyelt kérdés

Kombinált teszt:

free b-hCG: 69,1 IU/L, 2,19 MoM

PAPP-A: 9,186 IU/L, 2,10 MoM

kockázat:

Down: 1:5092 (életkor alapján: 1:340)

Edwards: 1:80179 (életkor alapján: 1:4009)

Patau: 1:188747 (életkor alapján: 1:9437)

Eredmény: NEGATÍV


Négyes teszt:

AFP: 33,15 ng/mL, 0,96 MoM

uEstriol: 3,15 ng/mL, 1,68 MoM

free b-hCG: 34,67 ng/mL, 2,35 MoM

Inhibin-A: 292,69 pg/mL, 2,99 MoM


kockázat:

Down: 1:8000

nyitott gerinc: 1:7000

Eredmény: NEGATÍV


Az a baj, hogy ezek az értékek nekem nem mondanak semmit, mert kompletten sehol nem tudom értékelni, hogy jók-e vagy sem...


A dokihoz meg sajnos csak 2 hét múlva tudok menni, mert szabin van... :(


Előre is köszönöm a hozzászólásokat, észrevételeket...


18h2n kismama



#kombinált teszt #négyes teszt
2012. ápr. 17. 21:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

1:35 down kórra. Nekem ez jött ki. Akkor döntsd el, hogy a tied mennyire "nagy" kockázatú?

Teljesen negatív eredményt kaptál, én tapsikolnék a helyedben az örömtől.

2012. ápr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Neked ezt nem kell kiértékelni, a lényeget megmutatom:


Eredmény: NEGATÍV :)

36 hetes km

2012. ápr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nekem annak idején a négyes teszten down-ra volt 1:350-hez, aztán a sotén csináltak genetikai uh-t, és ott a babukám fejében találtak cisztát, meg az egyik szívizma meg volt vastagodva, ezért javasolták az amniot. Hozzáteszem, hogy a 2,5 éves makk egészséges kis ördögöm a szomszéd szobában édesdeden alszik. :)


Totál negatív az eredményed, semmi baja a picidnek! :)

2012. ápr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat :)

Az a baj velem, hogy inkább félek, mint hogy megijedjek, de mivel a családunkban volt fogyatékos (bátyám - 2 éve meghalt), és tudom mivel jár együtt élni (akár csak testvérként) egy beteg emberrel, így tiszta para vagyok, mert mindenhol csak az alacsony meg magas AFP-t írogatják, meg a b-hCG-t, és mivel (bocs a szóért) segghülye vagyok az orvosi dolgokhoz, így nem látom a jót sem...

de azért mindenesetre egy kicsit megnyugodtam, hogy 3-ból 3-an azt mondjátok, minden rendben... :D

2012. ápr. 17. 22:49
 5/16 anonim ***** válasza:

nem igazán értelek

nem neked kell értékelni, azt megtette a gép, és te megkaptad az eredményt

oda van írva, hogy NEGATÍV + látod a számokat is nem?

szerinted ez jó vagy sem?

2012. ápr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
még egy... azt írták jó pár oldalon, hogy az alacsony AFP:0,96 MoM és a (viszonylag) magas b-hCG:2,35 MoM együtt utalhat rendellenességre... igazából ettől vagyok kissé beparázva, bár tény, hogy anyaként meg azt érzem, hogy minden oké a kismanóval, de a megérzéseim néha már becsaptak... Persze a lényeg, hogy megpróbálok pozitívan gondolkodni, de hát az a 2 hét a doki-ig egy kicsit hosszúnak tűnik...
2012. ápr. 17. 22:53
 7/16 A kérdező kommentje:
igazatok van, persze értem én a NEGATÍV szó (jelen esetben POZITÍV) jelentését, de mivel ugye 100% garancia nincs (lényegében csak az amnio), de az amniót meg lehetőség szerint szeretném kihagyni, így ezért jön belőlem a sok "hülye" gondolat, de azért még egyszer kösz a pozitív válaszokat :D
2012. ápr. 17. 22:56
 8/16 anonim ***** válasza:

Az apf egy borzasztóan elavult vizsgálat, ami akár akkor is mutathat eltérést, ha nem pontosan van meghatározva a terhesség ideje (pl. 28 napostól eltérő ciklus, stb.)

Én azt javaslom, hogy ha anyagi kereteid megengedik, menj el 4D ultrahangra. Ha pesti vagy, tudok ajánlani egy nagyon jó doktornőt, aki fél órás mozizás alatt alaposan végignézi a babát, mindenét megmutogatja neked, dvd-t és fotókat ad róla, és ha bármilyen rendellenesség van, ő biztosan megtalálja. Nekem a 15. és a 26. héten is csinált uh-t, és nem bántam meg, hogy 2x is elmentem.

2012. ápr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Bocs, afp, nem apf. :)
2012. ápr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

kedves utolsó,

szerencsére a ciklusom kb 17 éves koromtól mindig fix 28 nap volt (nagyon ritkán csúszott 1-2 napot), így a terhességi kor a mensi alapján biztos, de a babó a jelek szerint hamarabb kapaszkodott a "jó édes anyjába"... :D

Genetikai UH-ra megyek jövő szerdán a Margit KH-ba, de a dokimhoz csak utána lévő héten tudok, hogy minden leletet figyelembe véve kimondja az "ítéletet", hogy: kedves anyuka, ne aggódjon, az eredmények alapján minden rendben :D

2012. ápr. 17. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!