Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a jelentősége annak, hogy...

Mi a jelentősége annak, hogy mellső v hátsó falon tapadt meg a lepény? Ez változhat még a terhesség folyamán?

Figyelt kérdés

Az első kérdésnél arra gondolok, hogy pl. mellső lepénynél jobban (korábban) látszódik-e a has, vagy később lehet-e érezni a baba mozgását, stb.

A második kérdésre pedig itt olvastam egy választ, hogy állítólag "vándorolhat" a méhlepény, de nekem ez kicsit furi. Tényleg így van?


Az orvosommal még erről nem beszéltem, mert most szabin van és nemrég írták rá a papíromra, hogy hol van a méhlepény, eddig nem tudtam.


2009. jún. 20. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Szia.Nekem is elől fekszik a méhlepény,a doki szerint mind1 hol fekszik,annyi,hogy ha császárra kerülne a sor akkor nekik jobban oda kell figyelni.Egyébként jól tudod,hamarabb látszik a poci az elől fekvő méhlepénynél:)Boldog babavárást.33hetes km.
2009. jún. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Nincs túl sok jelentősége a lepény tapadásának ilyen esetben. Csak akkor ha császárra kerül a sor, mert a mellsőnél jobban kell majd vigyáznia a dokinak a vágásnál. Annyira nem vándorol a lepény, ahogy nő a terhesség egyre jobban felhúzódik a lepény. Nem lesz nagyobb a hasad és nem fogod előbb v. később érezni a mozgást. Nekem mellső falon tapadt, kicsi volt végig a hasam és már a 17. héten éreztem a mozgást.
2009. jún. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőekhez kiegészítésként írnám, hogy még annyit befolyásol (a császáron kívül) az elől fekvő lepény, hogy pl 4D ultrahangon nehezebb látni a babát, mert könnyen elbújik a lepény mögé, illetve később a ctg vizsgálatoknál is nehezebb esetleg megtalálni a szívhangot.

Egyébként a lepény nem igazán vándorol (max millimétereket), ha nagyon vándorol akkor ott már gond van.

Üdv

2009. jún. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
A többiek hozzászólását csak annyival egészíteném ki a vándorlással kapcsolatosan hogy van ilyen, de nem úgy hogy mellsőből hátsófali lesz vagy éppen fordítva, hanem pl. nekem a 12. uh-on mondták, hogy mellső fali és mélyen tapadt akkor a 18. héten már jó helyen tapadt.
2009. jún. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Nekem mellső falon tapadt, a pocakom 13-14 hetesen kezdett el nőni, 14 hetesen vettem kismamaruhát. 15 hetesen éreztem először a magzatmozgást pedig első baba! Nem befolyásol semmit hogy hol tapadt, a lényeg hogy ne fedje a méhszájat.

Minden jót.

2009. jún. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, mindenki válasza nagyon hasznos volt, sokat segítettek.
2009. jún. 20. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!