Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vásárolni; de mikortól?

Vásárolni; de mikortól?

Figyelt kérdés
22. hétben vagyok és még semmit nem vettünk, mert a párom szerint korai, majd 38-39 hetesen. Mondtam neki, hogy nekem olyan jó ezeket nézegetni, én mennék venni ezt azt, meg mi van, ha nem időre jön; de csak legyintett, hogy majd megyünk ha itt az ideje. Szerintetek? Ti mikor kezdtétek a vásárlást, mitek van meg?
2012. ápr. 19. 09:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
38 héten már rizokós, mi van ha a 37 héten megszülsz?
2012. ápr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

22 héttel még nem vagy lekésve semmiről, de arról tájékoztasd a párod, hogy egyrészt 38 hetesen már meg is szülhetsz, másrészt nem lehet előre tudni, mennyire leszel fitt a végén. Én pl. a terhesség utolsó 3 hetében nem szoktam tudni járni sem, sokat görcsöl a hasam. Szóval az már nem jó időpont.

A második trimeszter végét érdemes belőni, ha nem akartok "korán" vásárolni.

2012. ápr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem hagynám az utolsó 2 hétre a vásárolgatást.

Pláne, hogy aggódnék amiatt is, mi van, ha hamarabb érkezik és még semmi nincs neki?


Persze más a helyzet, ha gazdagok vagytok, bementek egy babaáruházba és egyszerre meg tudtok venni mindent.

Viszont nem mindenki ilyen szerencsés.

Én pl. sok dolgot vateráról, turkálóból fogok megvenni, ehhez bizony kell idő, hogy találjak megfelelő áru és minőségű dolgokat.

8 hetes vagyok, már most kaptunk pár kinőtt babaruhát egy rokontól, vásárolgatni viszont a 6.7. hónap után tervezek.

2012. ápr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 E61 ***** válasza:
Szia!Nekem a 32. hétre minden meglesz! A kórházi cucctól kezdve a babaholmikig minden! Én így érzem magam biztonságban!23+3 napos kismami
2012. ápr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én sem szeretném az utolsó napokra hagyni, ha egyáltalán azok az utolsók; ezért kérdeztem, hogy szerintetek én látom jól vagy inkább ő. Nem, sajnos nem vet fel a pénz, ezért is nézegettem már most a kocsikat és a ruhácskákat akciósan a neten.
2012. ápr. 19. 09:58
 6/16 anonim ***** válasza:

Én elkezdtem ahogy beléptem a harmadik trimbe.

Apránként vettem meg mindent a teszveszen, most már végre meg vagyok nyugodva, mert mindent beszereztem, 34 hetes vagyok.


Szerintem ne hagyd a végére. Vagyis a párod.

2012. ápr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én sem hagynám a végére pláne nagy pocakkal járkálni. Mi már a 20 héttől kezdve vásárolgatunk folyamatosan. Már elég sok minden van, de már a nagyját megvettük. Így az utolsó hetekben már csak mosni vasalni és várnom kell a manóra.

26 hkm

2012. ápr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Pont aznap töltöttem a 38. hetet, amikor megszületett a babám. Ne hagyd a végére. Nekünk nem volt még kocsink, és hordozónk, mikor szültem. A párom apukámmal ment el megvenni. A legnehezebb, legnagyobb babakocsit vették. Egyedül nem tudom felvinni 4 lépcsőfokon. Alig várom, hogy üljön a babám és sportkocsit vehessek neki. Nagyon rossz, hogy egyedül nem mehetünk szinte sehova.
2012. ápr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :) Akkor ha más nem, jön egy kis várandós nyafogás, hogy márpedig nemsokára elkezdünk megvenni ezt-azt :)
2012. ápr. 19. 10:32
 10/16 anonim ***** válasza:

Én sem hagynám a végére. A 30. hétben vagyok, de már csak a kiságy hiányzik, festés, pakolás, és a babaruhák rendbe tétele. Azt is vedd számításba, hogy nagy pocakkal a legnagyobb nyári melegben hogy tudnád járni a boltokat. Mi kb 23-24. héttől elkezdtük apránként megvásárolni a dolgokat, a múlt héten pedig felmentünk Pestre és megvettük a hátralévő dolgokat, sikerült egy szuper használt kocsit is itt kifognunk.

Már így is kifárasztott 250 km odaút, 2 bolt másnap IKEA és az út vissza, nem 38 hetesen, amikor bármikor meglehet már a baba. A férjed a Te állapotodat tartsa szem előtt, ne az ő kényelmét.

2012. ápr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!