Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek nehézségei voltak az...

Akinek nehézségei voltak az első terhességével, az hogyan tette túl magát a rossz élményeken, és mert újra gyereket vállalni? Tapasztalatokat várok azoktól, akik hasonló helyzetben voltak/vannak!

Figyelt kérdés

Boldog terhesség a 31. hétig. Aztán az uh-on kiderült, hogy nyitott a méhszáj, innentől kórházban kellett feküdnöm a terhesség végéig. Szigorú fekvést írtak elő. Fel sem merült, hogy saját felelősségre hazamehetnék. Nem is akartam, mert éreztem, hogy jó kezekben vagyunk. Többször kellett a szülőszobán visszatartani a szülést. Végül a 35. héten már nem lehetett: megszületett épen és egészségesen!

Most már másfél éves a gyerekem, izgő-mozgó, ahogy ennek lennie kell, és persze sokat is emelgetem. Nem tudnék kórházba vonulni, otthon se tudnék annyira pihenni. Ráadásul azóta másik városban élünk, mint a rokonaink. Itt nincs senkink. Testileg lassan újra kész leszek a gyerekvállalásra - az orvos szerint. De lelkileg hogyan erősítsem meg magam?


Köszönöm a válaszokat!


2012. ápr. 10. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk már a4. héten elkezdődtek a nehézségek!Kiderült avárandósság,és 3napra vérzés,szigorú fekvés...14. hétigfeküdtem,megmaradt :)A közepe aránylag jó volt,de a vérezgetés többször visszatért! :( Keményedések a 20 héttől

31 hetesen beindult,de vissza tudták tartani...Csak kinyíltam két ujjnyiraés elment a nyákdugó.. Engem hazaengedtek 1 hét után,de szigorú fekvés...39+4-re született végül...Szóval jóvége lett...Csakhát én sem nagyon tudtam volna egy ilyen terhességet végigcsinálni mellette....

Aztán mikor másfél évesvolt,minden tökéletesen készen állt egy második babára,adoki isbiztatott...


16 hétig rosszul voltam,de olyan gondokmint a nagylányommal nem voltak!Nagyonboldog volta,hogy végre normális terhességem lehet nekem is!Aztán jött afeketeleves :(

Ezt nem mesélemel,mert nem akarlak elrettenteni,teljesen más jellegű problémák léptek fel!

De minden tökéletes időben,mert mindig apával tudott lenni...


Na mindegy,36 hetes leszekholnap,kb 3* keményedtemeddig,pedig jóval kevesebb magnéziumot szedek!Nálam is féltek hogyakoraszülés veszély újra megismétlődik,de NEM!


Amúgy úgy voltamvele,hogy másodjára megérdemlek egy szép várandósságot,de sajnanekem más okokból nem adatott meg!Viszontnagyon várjukeztakis csöppséget is! :)

De több nem lesz!


Kívánom,hogyNektek gyönyörűen alakuljon a második gyermekvállalűsotok!

Nálunk azok a problémák nem léptek fel,mint azeslőnél,remélem ez megnyugtatTéged!


2éves kislány és 35hetes pocakcsajszianyuja


Ja és az első szülésem maga volt azálom,így reménykedek,hogymost is egy szuperszülésselzárhatom leezt a 9 hosszú hónapot! :)

2012. ápr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

S teljes mértékben vágysz a második babára?

Mert ha igen, akkor a félelmeidet valahogy levetkőzöd, mert a gyermek utáni vágy erősebb.

Én azzal erősítem magam, hogy ez csak egy időszak az életemből, és bármilyen nehézség csak egy egy kis időt vesz igénybe, és a gyermek érkezésével sokkal több jót kapok, mint amennyi rosszat átéltem. De szerintem ehhez nagyon kell vágyni a babára.

2012. ápr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem másfajta problémáim voltak, iszonyatosan zsibbadt a bal lábam a 16. hzéten kezdődött, tehát fél éven keresztül, ráadásul senki nem tudta egyértelműen a terhességgel összefüggésbe hozni, 3 neurológusnál voltam, még az is felmerült hogy sclerosis multiplexem van. Rengeteget sírtam, alig vártam hogy teljenek a hetek és vége legyen. A kislányom megszületett és már rá 3 hónapra újra elkezdtem babára vágyni. 8 hónapos korában meg is fogant a tesó. Most 20 hetes vagyok és semmi bajom eddig, nagyon élvezem, hogy ez végre egy normális terhességnek ígérkezik.
2012. ápr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom mondani, hogy minden terhesség más!

Az elsővel nekem is sokat kellett feküdnöm és koraszülés lett belőle. Aztán kis korkülönbséget szerettünk volna a kicsik közt, de 2.5 évnek kellett eltelni, hogy megfoganjon a második babánk.

Féltem nagyon, de már oviba jár a nagy, így sokkal könnyebb. A vizsgálatokra délelőtt megyek, így esetleg akkor van probléma, ha beteg. Eddig nem volt semmi probléma a második terhességgel:) Még a hányás is elkerült!

Kell egy kis idő, mire lelkileg is 100%osan készen fogsz állni a terhességre! Érezni fogod, hogy elérkezett az idő!

Én nem bánom, h 4 év lesz köztük, mert így jobban ki tudom élvezni mind2 terhességet és babás korszakot!

24hkm

2012. ápr. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Első terhességem első 12 hete vérezgetésekkel és görcsölésekkel telt, de túlvészeltük, utána nem volt semmi gond a 30. hétig, végül 32 hetesen 3 hetet feküdtem bent visszatartáson, ahol összesen 3szor kellett infúzióval visszatartani a fiamat, végül 35 hetesen kiengedtek és hála 39. héten született teljesen rendben. Most 2,5 éves, és nyárra várjuk a tesót, eddig minden rendben volt, mondogatom a pocaklakónak, hogy ő nem csinálhat ilyet, mert ki lesz akkor a batyival, és maradjon szépen bent én vigyázok rá. Remélem minden rendben lesz, és nem lesz visszatartás, én bízom benne...

2012. ápr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!