Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szulés utàn elmulik...

Szulés utàn elmulik magàtol a candida (altesti), v érdemes 'kiirtani' egy antibiotikumos kezeléssel? Tapasztalatok érdekelnének

Figyelt kérdés
2012. ápr. 19. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Antibiotikum nem használ gomba ellen. Sőt, elősegíti a kialakulását, mert kiöli a Lactobacillusokat.
2012. ápr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

antibiotikummal semmiképp, ahogy az előző válaszadó is írta.

Ha nem vészes, akkor elég egy Canesten kúp+krém(párodnak is kenni!!!), ha vészesebb a helyzet, akkor de amúgy se árt szülés után, gyógyszeres gombaölő+kúp+krém.

Amit még ajánlanék, hogy az étkezésben hanyagold a cukrot, élesztőt, alkoholt, finomlisztet, a túl édes gyümölcsöket.


Illetve érdemes a kezeléssel egy ütemben elkezdeni a fehérneműk, és törölközők vasalását.


Jobbulást!

2012. ápr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Esetleg antimiotikummal, antibiotikummal csak rontasz rajta.
2012. ápr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még szülés előtt kezeld, azzal, amit az orvosod javasol. Ha szülőcsatornán úgy halad át a baba, hogy ott fertőzés van, akkor azt ő is elkaphatja és abból neki nagy baja származhat.
2012. ápr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kezelni kell a gombás fertőzést, és és még szülés előtt, mint ahogy előttem is írták, a baba is elkaphatja, ha a fertőzött területen át halad. Antibiotikummal pedig semmiképpen, mert az pont hogy az ellenkezőjét éred el, mivel megöli a hüvelyben lévő lactobacilusokat, amik a hüvely védőflóráját képezik. Nőgyógyász majd felír neked gyógyszert meg kúpot, és a férjed/párod is ki kell kezelni.
2012. ápr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
koszi az eddigi vàlaszokat. a helyzet az,h a candida nem a huvelyembe jott elo,hanem a fenekemen és a fenekembe.. ilyenkor mi a teendo,a borgyogyàsz fog rà kupot adni,v ki? mert amikor elojott és mondtam a nogyogyàszomnak,azt mondta,h nem az o szakterulete (ami értheto is,hiszen borproblémàval is jàr).. amugy ezt a diétàt mennyi ideig kell csinàlni?
2012. ápr. 20. 14:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz. Szerintem legtöbbünk nem ezt a fajtáját tapasztalta meg a Candidának. Nekem legalábbis csak hüvelygombám volt - az is ritkán. Gondolom, adnak valami kencét, kúpot és esetleg valami szájon át bevehető bigyót. De antibiotikum ott sem hat!
2012. ápr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kezelni mindenképpen kellene. Menj el a háziorvoshoz, és ha ő nem is, akkor beutal arra a területre, ahol segíteni tudnak.
2012. ápr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt a diétát hónapokig érdemes csinálni, de úgysem tudja az ember 100%osan betartani, de próbáld meg ezeket amit írtam mérsékelni, meg sztem találsz a neten is candida-diétát, ami részletesebb.


Hú, szegény popsid...:-/ szuper. Én gyorsan kennék rá egy kis Canestent, utána elrohannék a bőr-és nemibeteg gondozóba(mond, hogy terhes vagy, és nagyon sűrgős, előre kell vegyenek a terhesség miatt!!!) és elkezdenék szedni vmi probiotikumot.( normaflore, protexin, stb.


Jobbulást!

2012. ápr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!