Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 éve dohányzom, most 6...

11 éve dohányzom, most 6 hetes babás vagyok. Fele annyit szívok mint eddig és 1-2 hét alatt tervezem, hogy teljesen leteszem a cigit. Addig nem okozok nagy kárt a babának? Sajnos nem vagyok még rosszul a cigitől.

Figyelt kérdés
2009. jún. 20. 17:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%
Én úgy tudom, hogy az elején is minimum annyira veszélyes, ha nem veszélyesebb mint a később. Elvégre ilyenkor alakul ki mindene. Nem szabad még 1-2 hétig sem füstölögnöd, most azonnal el kell hajítani.
2009. jún. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
79%
Hát mivel a betegségek nagy része 12 hetes kor előtt alakulnak ki, de igen, tudsz nagy kárt okozni. Persze nem törvényszerű. Annál sem aki egész végig dohányzik. Tégy belátásod szerint.
2009. jún. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem hagyd abba legalább amíg meg nem születik, mert szegénynek nagy bajai lehetnek ebből :(:(
2009. jún. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
44%
Mérgezed a gyerekedet. Biztosan jól esik neki, finom.
2009. jún. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
47%
12 hetes korig a terhességet a sárgatest tartja fenn, tehát addig nincs "közvetlen kapcsolat" köztetek. 12. hét után alakul ki a méhlepény, akkortól lesz közös vérkeringésetek, azon keresztül viszont átmegy a nikotin is.
2009. jún. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
83%

5 hetes voltam,mikor megtudtam,hogy babát várok,mire a 6ot töltöttem,már eszembe sem jutott a cigi.

7 évig szívtam előtte.

Egyszerűen csak magadban kell tisztáznod,hogy ezzel igenis sokat árthatsz a babádnak,hidd el sokkal könnyebb lesz letenni!

2009. jún. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. 17.51-es durva volt, de hatásos.
2009. jún. 20. 17:57
 8/30 anonim ***** válasza:
65%
De igaza van a 17:51-esnek!Rövid, tömör, és lényegretörő.
2009. jún. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
88%

A lepontozások ellenére igaza van mindenkinek.

Minél hamarabb lerakod, annál jobb.

Viszont az egyik válaszoló leírta a folyamat biológiáját is. 10-12. hétig a sárgatest hormon látja el az emriót, fokozatosan elsorvad és a méhlepény az első trimeszter végére átveszi a szerepét. A sárgatest már a megtermékenyüléskor adott, az addigra jó lehet és rossz, elégséges, vagy kevés. A sárgatest milyensége szempontjából teljesen mindegy, hogy a pozitív teszt előtt két héttel, vagy utána két héttel rakja le a kismama a cigarettát, azt a közben ért hatások már nem befolyásolják.

Ezt nem léleknyugtatásképpen írom, vagy azért, hogy vissza lehessen vele élni és nyugodt lelkiismerettel lehessen dohányozni a 10. hétig, hanem azért, hogy rávilágítsak: a természet megoldja azt, hogy addig is védje a babát, amíg akár a terhességről még nem is tud az anyuka. Egyébként ha a terhesség első heteiben folytatott dohányzás miatt nagy mértékben beteg és károsodott babák születnének, akkor nagyon sok beteg baba lenne.

2009. jún. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom h ki pontozgat le, de elmehet melegebb éghajlatra! Akkor a kedves kérdező és cigis társai szívják csak a büdös bagót, aztán majd azt hiszem, hogy lesz majd később miért izgulniuk..... ha majd meglátják a beteg babáikat, akkor meg ne merjék kérdezni, hogy miért....és mit csináljak, mit tennétek a helyembe stb. kérdéseiket, gondoljanak arra, h de jó én élveztem a füstöt, a babám meg fuldokolt bennem! Majd ha asztmás és beteg lesz, akkor annak "örömére" is szívjanak el egy szálat!

Nem értem, h lehet valaki ennyire gyenge és felelőtlen. Így is annyi szennyet, vegyszert eszünk meg, nem hiszem, h nincs annyi akaraterő, h él bennem egy pici élet és legalább ennyivel csökkentem annak a kockázatát h beteg legyen.

Most pedig kérem ismét lepontozni!

2009. jún. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!