Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 éve dohányzom, most 6...

11 éve dohányzom, most 6 hetes babás vagyok. Fele annyit szívok mint eddig és 1-2 hét alatt tervezem, hogy teljesen leteszem a cigit. Addig nem okozok nagy kárt a babának? Sajnos nem vagyok még rosszul a cigitől.

Figyelt kérdés
2009. jún. 20. 17:42
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
15 evig dohanyoztam,de miutan megcsinaltam a tesztet azonnal leraktam,es azota egy szalat sem szivtam el.Sokkal tobbet jelent nekem a gyermekem egeszsege,mint a cigi.Mar egyebkent is le akartam tenni,de legalabb igy volt okom ra.
2009. jún. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Na itt pedig az van,hogy csak a születési súlyt befolyásolja,amúgy nem árt.Na akkor hogy is van ez?

[link]

2009. jún. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
80%
Egyrészt, mint a cikk is leírja, ez csak egy doktornő véleménye. Másrészt, mint az szintén leírja a cikk: a doktornő vizsgálata csupán a születési súlyra helyezte a hangsúlyt, és kihagyott olyan fontos dolgokat, mint a vetélés, koraszülés, bölcsőhalál, csecsemőkori asztma, amelyek mind-mind összefüggnek a terhesség alatti dohányzással.
2009. jún. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
85%

20:32!Orvos nem mond olyat,hogy dohányozzon csak kismama!Tán neked felírta receptre a napi 5 szál cigit???

Érdekes nekem 3 doki is mondta,hogy azonnal tegyem le,nem fokozatosan,azonnal,pedig én is szívtam 10 évig.De mire a doki mondta volna,már 2 hete nem szívtam.

De azért látom sajnos több a dohányos "kismama",akik minden cigi ellenes választ lepontoztak.

Tudod mi ösztönzött,hogy ne gyújtsak rá?A cigi pénzt félre tettem 4D uh-ra,mert ha továbbra is cigiztem volna,nem lett volna pénzem babamozira,pedig az egyik legnagyobb álmom volt.Jövő héten megyünk másodszor.És csak az első 1-2 hónap rossz cigi nélkül,aztán fokozatosan elfelejted.


25hetes pocis

2009. jún. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
62%

Azért lettem lepontozva mert azt írtam,hogy mindenki a pozitiv tesztnél rakja le a cigit?

ha terveztétek volna akkor már le kellett volna rakni elötte,szerintem.......

Ha meg tervbe volt akkor ti is ugyanugy hibáztatok,mert ugyanugy veszélynek tettétek ki a babát!

2009. jún. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Igen veszélynek tették ki a babát, az alatt a 4-5-6 hét alatt, amíg meg nem tudták, hogy terhesek. Viszont! Volt bennük annyi felelősségtudat, hogy amint kiderült, hogy állapotosak letették, és nem mérgezték a babát még tovább.


De ezen már felesleges is vitatkozni, mert az a lényeg, hogy a kérdés feltevője megígérte, hogy leteszi a cigarettát, mert két és fél éve várnak erre a babára! És most ez a legfontosabb!

2009. jún. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem fontosabb egy egeszseges gyereket a vilagra hozni mint a cigaretta.

Plane igy, hogy mar evek ota vartatok ra.

Ne legyel felelotlen, ha barmi gond lesz hidd el soha nem fogod magadnak megbocsajtani.

Meg az agyonvizsgalt kismamaknak is szulethet rendellenesseggel babajuk, nemhogy aki dohanyzik!

Az utcankban egy anyuka vegig szivta es a gyerek nyulszajjal es kicsit ertelmi fogyatekosan szuletett meg. Szukseg van erre?

2009. jún. 21. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Mi már egy éve szeretnénk kisbabát, egy éve próbáltam leszokni a cigiről. Sikerült is hosszabb, rövidebb ideig. Amikor minden hónapban megjött és kicsit elkeseredtem, akkor általában rágyujtottam, persze már nem cigiztem annyit, mint egy évvel ezelőtt. A lényeg az, hogy most a héten derült ki, hogy kisbabát várok és egy percig nem gondolok arra, hogy rágyújtsak, sőt az is bánt, hogy eddig elszívtam pár szálat, mert most egyáltalán nem gondoltam azt, hogy sikerült. Szerintem mindenkédpp hagyd abba, mert a kisbabád egészsége a tét. Ha eszedbe is jutna rágyújtani, mindig gondolj a kisbabádra és arra, hogy milyen sokat vártál rá. Ha rágyújtanál, egyél inkább helyette gyümölcsöt.Sok sikert kívánok és boldog babavárást:-)
2009. jún. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
68%
azonnal tedd le, oxigent vonsz el magadtol es a babadtol..ami pedig kell az egeszseges elethez, nem igaz?
2009. jún. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
81%

Bár én nem dohányzom, és nem tudtam volna rágyújtani terhesen, meg semmi olyat tenni ami árt a babának.DE.

Azt gondolom hogy sok kismama itt nagyon eltúlozza ezt a kérdést.Akkor szerintem az utcra sem szabad kimenni, mert a levegő köztel olyan szennyezett, mint az a pár szál cigi.Szerintetek miért van olyan sok vetélés??

Hát nem azért ha valaki elszív az elején pár szál cigit, mert általában azok vetélnek ez többször, mint pl. én is, pedig nem szívtam, nem ittam, egészségesen éltem, és mégis, sok kismama társam meg fél óránként lejárt bagózni a kórteremből, és egészségesen hazaengedték őket, tőlem meg el kellett venni a picit mert elhalt, hiába feküdtem végig egy hetet.

Akkor hol van itt az igaszság???

Szóval nem azt mondom hogy cigizni kell, de nem az a pár szál fog ártalmas lenni amit még egy két hétig fokozatosan elszív!!!

Az a sok sz....r amit megetetnek velünk, meg megitatnak,azok is rohadt károsak, akkor meg ne együnk, ne igyunk?

2009. jún. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!