Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem középidőben, hanem a...

Ha nem középidőben, hanem a menstruáció végén fogant a baba, akkor hogy kell kiszámolni a terhesség korát?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 21. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó kérdés : az orvosok úgyis az utolsó menstruációtól számolják a terhességet és csak közvetlenül a szülés előtt módosítják, nálam legalábbis így volt. Ha tudod, hogy mikor fogant, akkor vedd úgy, hogy az a második hét.
2012. ápr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Akkor kb tiz nappal idosebb a terhesseg, mintha kozepidoben fogant volna. Vagyis nem irtad, hogy ez a ciklusod hanyadik napjara teheto, de amikor sejted h fogant a baba, onnan szamolj vissza ket hetet es azt hasznald a kalkulatoroknal, onnantol szamitasz terhesnek.

De majd a 12 hetes uh-n ennyi elteres ugyis latszani fog a baban es akkor pontositansk.

2012. ápr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát ha pl. március 15.-én voltunk együtt és akkor fogant, akkor -2 hét, és akkor március 1.-ét írjak?
2012. ápr. 21. 21:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Igy van, ahogy irtad.

De a 12. Heti uhig altalaban ragaszkodnak a mensi szerintihez, akkor is, ha te teljesen biztos vagy abban, hogy nagy lesz az elteres. De ez ott mar latszik szepen es akkor atirhatjak a terhessegi kort. Azert bo egy het mar lenyeges szerintem.

2012. ápr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A terhességet mindig az utolsó menzesz első napjától számítják. Majd az ultrahangokon fogod mindig látni, hogy fejlettebb a babád, mint "hivatalosan". De ennyi. Úgyis az ultrahangos állapot alapján számolják a szülés időpontját, de elméletileg csak a 12. hét után változtatnak a terminuson, addig marad a jóöreg menstruáció első napja viszonyítási alapnak.
2012. ápr. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy írták előttem is, mindig a menstruációhoz fogják viszonyítani. De te készülj fel arra, hogy 38. héten fogsz szülni, nagy valószínűséggel :)

Bár látni fogják, hogy a baba nagyobb.

2012. ápr. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sylvoz válasza:
Nekem Március 17-én volt az utolsó menszeszem.A kalkulátor szerint már a 8. hétben vagyok.Voltam Most ultrahangon,a méretek szerint csak 6 hetes lehetek.Most,hogy is van ez?
2012. máj. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolso valaszolo: ez annyit jelent, hogy nem mensitol 14 napra foganhatott, hanem kb kesobb. Milyen hosszu ciklusod szokott lenni?

Szivhang volt?

2012. máj. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!