Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29 hetes terhes vagyok. Egyik...

29 hetes terhes vagyok. Egyik fogambol letorott egy kis darab, a fogorvos betomte, de utanna elkezdett fajni. Visszamentem adott antibiotikumot (orvos altal is engedett) de most megint faj a tomes alatt. Lehet gyokerkezelest csinaltatni?

Figyelt kérdés
A fogorvos azt mondta hogy rontgen kellene ahhoz hogy tudja mi a baj,de mivel terhes vagyok nem csinal.De csinalnak gyokerkezelest rontgen nelkul?(Londonban elek)
2012. ápr. 21. 21:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
a tetracyklint régen írták fel terheseknek, ezért voltak a gyerekeknek elszíneződött fogai.Pulpitisre meg megnézem ki ír fel antibiotikumot, főleg terhesnek.
2012. ápr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én írnék, bármikor. És nekem is írt fel a fogorvosom. Biztos, hogy te fogorvos vagy?!
2012. ápr. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

kedves "fogorvos",ki beszélt pulpitisről? a kérdező annyit mondott, hogy letörött a foga utána fájt.

Ez fájhatott többfajta gyulladástól is amire antibiotikumot kell adni (neked mint fogorvosnak tudnod kéne)

És azt is tudnos kéne, hogy nem kell tömött fog érzékenységnél gyökérkezelést ajánlani az első héten, hiszen lehet, hogy a fog megnyugszik.

Csak az hentes és mészáros SZTK fogorvosok azokakik képesek egy élő fogat gyökérkezelni akkor is ha nem kéne. A normális fogorvosok küzdenek minden fogért

2012. ápr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Akkor rossz helyre jársz fogászatra. De inkább az fura, hogy nem tudod, hogy ez mellékhatása volt a tetracyklineknek, amíg adták, illetve, hogy a gyökér nem gyullad be, csak az ideg(pulpitis) vagy a csont(periostitis).És te miért is írnál fel bármit puplitisre, mikor az fogászati probléma , és egy trepanálással szűnik meg egyedül. Még egy krónikus granulómát sem szűntet meg az antibiotikum, csak a gyökérkezelés. Antibiotikummal maximum akut periostot( de azt sem önállóan), vagy egyéb komolyabb szövődményt lehet gyógyítani. De tömés után jelentkező érzékenység egyértelműen pulpitis jele. De mi a túrónak vitatkozom, mikor egy belgyógyász itt megoldja a fogászati problémákat???
2012. ápr. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Persze, szedjen inkább antibiotikumot terhesen, mintsem legyen egy gyökérkezelt foga...főleg, mivel az sem segített rajta.

De okos mindenki...

2012. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb lenne, ha ezen nem vitatkoznánk. :)
2012. ápr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
A kerdezo vagyok!Koszi a valaszokat,a gyokerkezelest en akarom es nem a fogorvosom!Az antibiotikum meg hasznalt,ideiglenesen,ugyanis a foginyem is sokat javult azota!A fogam is egyszer fajdult meg 3 het utan!Addig adta amig megszulok es utana lehet rontgent csinalni es megcsinalja!
2012. ápr. 23. 01:01
 18/18 A kérdező kommentje:
Bocsi,2-szer fajdult meg.
2012. ápr. 23. 01:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!