Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeplők? Örökölhető, és...

Szeplők? Örökölhető, és összefügg a várandósággal?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, 29 hetes kismama! Mindig is voltak szeplőim, de csak nyárra jött ki az arcomon, de csak elenyésző mértékben! Most viszont már teljesen szeplős az arcom, szerintem az évek során összesen nem volt annyi, mint most! Ez összefügg a várandósággal és gyermek ezt örökli, vagy csak a hajlamot!

Köszönöm szépen


2012. ápr. 22. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:

A várandóság alatt bizony több előjöhetnek belőlük vagy besötétedhetnek a szeplők, májfoltok, anyajegyek (a több melanocyta stimuláló és ösztrogén hormon miatt több bőrfesték termelődik). Később ezek fakulhatnak, de állandósulhatnak is.

Nem biztos, hogy a gyerek a te "bőrödet" örökli, de persze van rá jó esélye (de nem attól lesznek szeplői neki is esetleg nagykorában, hogy neked most jobban előjöttek a terhességtől :).

2012. ápr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem szemölcsök jöttek ki az arcomon, nyakamon a várandósságom alatt. Miután megszületett a babám, eltelt pár hét, és elkezdtek lepotyogni. Érdekes, mert amikor elvetéltem az előtte lévő terhességemnél, akkor is potyogott le pár a már meglévő szemölcsök közül.
2012. ápr. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. ápr. 23. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!