Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi táppénz?

Terhességi táppénz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

8 hetes terhes vagyok,gyárban dolgozom,iszonyú megerőltető,mindennap plusz két órát túlórázunk és szinte már összeesem a fáradtságtól.Szeretnék táppénzre menni,de félek,hogy kirúgnak,főleg,hogy csak július végéig lenne munka,a szerződésem viszont határozatlan idejű.Mit tanácsoltok?


2012. ápr. 22. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha tudnak róla, hogy terhes vagy akkor nem rúghatnak ki. Védett vagy. Szólj, hogy terhes vagy, és elmész táppénzre. Vagy a legjobb ha kiíratod magad, úgy hogy nem szólsz, viszed a papírt, így nem tudnak veled csinálni semmit sem.
2012. ápr. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia. Én is 8 hetes vagyok. Én már kiírattam magam ezelőtt két héttel mert akkor kezdődtek a rosszulléteim, plussz a fáradtság miatt nagyon nehéz odafigyelni a munkára. Igaza van az elsőnek, hogy ha terhes vagy, nem rúghatnak ki. Én boltban dolgoztam eladóként, de nem is bánom, hogy táppénzen vagyok, mert napközben többször is rámjön az alvás, és ugye ilyenkor pihenni kell. :) Úgyhogy ne félj, nem lesz semmi baj.
2012. ápr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

De van gond.

Ha lejár a szerződés, és nem hosszabbítják meg, akkor nem leszel gyedre jogosult!!!!

Inkább hívd fel az OEP-et, kérj tanácsot, mert ha rosszul lépsz, akkor sokat vesztesz.

Én is ezt tettem és hiába nem bírtam már, muszáj volt a 23. hétig dolgoznom. De megérte, mert így jár a táppénz is és majd a gyed is.

2012. ápr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 E61 ***** válasza:

Mivel határoratlan idejű szerződésed van, emiatt én a helyedben elmennék kiiratni magam. Ahogy kiírt a doki felhívnám őket telefonon, h kismama vagyok és amiatt kerültem táppénzre. 2 hetente kell majd bevigyed a táppénzes papírt, ezen úgyis "kismama" kód lesz indoknak írva.

A legjobb az, h határozatlan idejű a szerződésed és így az mindegy, h csak 2 hónapig van esetleg meló, el nem küldhet, ki nem rúghat. Egy esetben járhatsz csak rosszul, ha megszűnik a cég teljesen júli végével. Munkaügyi központ ingyenes jogi tanácsadásán is tudsz erről bővebb felvilágosítást kérni.

Minden jót neked!

2012. ápr. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!